Китайські вина, горілка шоджу і байцзі

Китайські вина, горілка шоджу і байцзі

Багато напоїв з Азії — це завжди «щось новеньке», беручи до уваги, звичайно, за виключенням сливового вина і саке, популярних ще в кінці ХХ і на початку ХХІ ст.

Китайське вино

Зараз в Китаї частіше поширені сорти винограду — європейські або міжнародні. Червоні — каберне совіньон і мерло, білий шардоне.

Плюс рідкісні сорти, наприклад, марселан або білий виноград «Відаль» з Північної Америки. З нього в Китаї роблять «Айсвайн» — «крижане вино». Його виробляють з ягід, які знімають вже після перших заморозків.

Вважається, що Китай знаходиться в списку лідерів за кількістю вирощуваного винограду — 5 місце по посадкам. Однак, велика частка цього винограду доводиться на харчові потреби, так само, як і в Туреччині, де багато сортів винограду є не технічними. Цю ягоду там, в основному, використовують для їжі і соків.

При цьому, в Китаї якісне вино стає актуальним трендом. У сімейства Ротшильдів, банкірів і громадських діячів в країні є господарство з власними виноградниками. А члени знаменитого сімейства Мішеля Лорана, французьких виноробів з недавнього часу стали консультантами деяких виноробів Піднебесної.

Терруар і стилістику вина винороби Китаю поки ще шукають, але вже зараз вони розвиваються великими кроками. Наприклад, в країні є виробники, що випускають в день стільки вина, скільки італійські колеги випускають за цілий рік!

Можливо, вже через кілька років, експерти дадуть китайським винам досить високі оцінки, але це тільки прогноз. Не варто забувати про специфіку економіки, які не відстають від гедонізму в розпиванні вина. Китай дуже активно закуповує вина Бордо у Франції, долини напи в США, і вже точно починає придивлятися до вин Італії та Іспанії.

Можна тільки уявити обсяги закупівель цієї країни. Є думка, що саме в цьому причина такого стрибка в цінах на бордоський вина. Ціни на ці вина змінюються, як на біржі. До недавнього часу, найбільш агресивними гравцями на винних аукціонах були саме китайці та японці.

Китайський напій Байцзі

Байцзі (Baijiu) — найпопулярніший міцний алкоголь в світі, рівень споживання оцінюється приблизно в 10 мільярдів літрів. Правда, тільки формально — крім півтора мільярда китайців його мало хто п’є у світі.

За офіційними даними, за 2013 рік кожен китаєць випив по 9,43 л байцзі, що майже вдвічі більше показників по горілці в Росії. Дивно й інше: незважаючи на масовість виробництва (в 2016 році китайці продали 5 млрд літрів напою) це ще й один з найдорожчих міцних напоїв. Пляшка байцзі Moutai коштує приблизно 9450 грн. Цей гастрономічний напій для важливих зустрічей, свят та урочистих вечерь.

Байцзі — прозора рідина зі специфічним запахом. Вміст етилового спирту складає від 40 до 60%. Напій може виготовлятися з різної сировини — зернової (рис, сорго, кукурудза і будь-які інші культури), фруктової (фініки, банани) і навіть простих цукристих рідин (меляси).

Із зернових культур виробляють преміальні байцзі. Сировина проходить складний багатоступінчастий процес ферментації в спеціальних бродильних ямах, де формуються майбутні аромати. З фруктів і меляси готують дешеві байцзі, позбавлені складної ароматики дорогого напою.

Щоб бродіння почалося, використовують спеціальну закваску — Цюй. Існують кілька різних видів закваски, кожна з яких впливає на стиль напою. За стилем байцзі ділять на 4 основні категорії: байцзі з сильним ароматом, з соусним ароматом, з легким ароматом і з рисовим ароматом.

Тайванський віскі Kavalan

Kavalan — це односолодовий віскі, вироблений на основі найчистішої води з гірських джерел, що визначає стиль і якість напою. Віскі відрізняється яскравим бурштиновим кольором і чистим, свіжим, елегантним ароматом з тонами орхідеї, відтінками манго, меду, ванілі, грушевих льодяників, кокоса і шоколаду — дуже багатошаровий букет.

Тайванський віскі відрізняється від шотландського терміном витримки. Завдяки жаркого клімату він насичується дубовим ароматом набагато швидше: умовно, 3-річний тайванський віскі за ступенем витримки можна порівняти з 15-річним шотландським віскі.

Цікаво, що винокурня Kavalan, заснована в 2006 році в повіті Ілан — перша і єдина винокурня на Тайвані. Свою назву вона отримала на честь місцевого племені тайваньських аборигенів.

Філліпінскіе ром Don Papa

Філіппіни мають довгу історію культивації цукрової тростини місцевого сорту Нобле, який згодом поширився по всьому світу.

З листопада по травень на родючому острові Негрос збирається урожай цукрової тростини. Сировина надходить на один з острівних млинів, існуючу ще з 1920-х років. Цукрову тростину перемелюють і переробляють в солодку патоку, яка також називається «чорне золото». Потім патоку переміщують в винокурню Баго, де вона ферментує, дистилюється і розливається по бочках з-під американського бурбона для подальшої витримки.

Попередньо, дубові бочки злегка обвуглюють, що дозволяє висловити ванільні і фруктові нотки майбутнього натурального темного рому. Отриманий ром витримується в передгір’ях гори Канлаон. Місцевий жаркий і вологий клімат дозволяє домогтися прискореної витримки. При цьому втрата рому через пори дерева (профі називають цю частину напою «частка ангела») досягає всього максимум 8%, що є дуже хорошим показником. Після декількох років витримки спирти відбираються, купажируются і розливаються по пляшках.

В результаті виходить філіппінський ром — світло-бурштиновий напій з нотами ванілі, кориці, родзинок і мармеладу, які плавно переходять в довгий післясмак. Його найкраще вживати в чистому вигляді, з додаванням невеликої кількості льоду або у складі коктейлів.

Винокурня називається на честь тата Ісіо, харизматичного героя Філіппін, який відстоював незалежність країни і в 1890-х роках вигнав з острова іспанців.

Японська горілка Шоджу

Шоджу (Shochu) — найпопулярніший алкогольний напій в Японії, який виготовляється за унікальною японською технологією з добірних сортів ячменю.

Процес приготування починається з додавання солоду кодзі (рід цвілі) в очищений ячмінь, який перетворюється в глюкозу. Потім в справу вступають дріжджі, перетворюючи глюкозу в спирт. До отриманого спирту додають воду для отримання потрібного ступеня алкоголю. У напої більше немає ніяких добавок, оскільки кодзі і так робить його смак насиченим, а аромат тонким.

Усі фотоматеріали отримані з відкритих публічних джерел і належать їх Власникам

Отставить отзыв