Споживання пива в Чехії впало до рекордно низького рівня

Споживання пива в Чехії впало до рекордно низького рівня

Чехія відома тим, що має найвище споживання пива на душу населення у світі, бореться з економічною невизначеністю, і зростання вартості розливного пива, суттєво зменшило витрати споживачів.

Минулої весни Чеська Республіка збільшила податок на розливне пиво з 15% до 21% у рамках нових планів уряду.

За даними Novinky.cz, споживання пива в Чехії ще залишається найвищим у світі, незважаючи на його значне падіння за останні роки. Середня кількість випитого пива на душу населення у 2023 році становила приблизно 128 літрів на душу населення, що складає найнижчі показники середнього споживання під час пандемічних обмежень і найнижчу рекордну кількість у 1963 році.

Radio Prague International (RPI) також підкреслило, що у 2005 році споживання пива досягло рекордного рівня, коли чехи спожили 163,5 літрів у середньому, та мали 327 сортів пива. Споживання на людину становило 153 літри у 2009 році, утримуючись на рівні 140 літрів протягом майже десятиліття, перш ніж впасти до 129 літрів у 2021 році.

Незважаючи на це, після пандемії місцеві звіти підкреслюють, скільки людей продовжували уникати вживання пива в ресторанах. У 2021 році Чеське статистичне управління підрахувало, що споживання пива того року було найнижчим з 1989 року, коли воно становило близько 151 літра на людину, а в 90-х роках миттєво підскочило вище 160 літрів.

У нещодавньому інтерв’ю RPI попросив Томаша Слунечко, виконавчого директора Český svaz pivovarů a sladoven або Чеської асоціації пивоварень і солоду (ČSPS), точно визначити, що показали дані.

Слунечко сказав RPI: «Окрім невеликих коливань після COVID-2022, інтерес до споживання пива поступово скоротився».

Подібні ситуації можна спостерігати по всій Європі, однак Німеччина також зазнала серйозного спаду внутрішніх продажів пива, і разом із Чеською Республікою, обидві країни, здається, постраждали особливо негативно.

Слунечко підкреслив, що в Чеській Республіці продажі пива в пабах і ресторанах минулого року впали на 30%, оскільки більше людей вирішили пити вдома. Але він визнав, що скорочення споживання алкоголю по всій країні також зараз впливає на чеську економіку та культуру вживання алкоголю в закладах, і має шкідливий вплив на людей, які покладалися на відвідування пабу як на форму соціальної взаємодії.

Слунечко пояснив RPI: «Падіння споживання пива може мати дуже негативний вплив на сектор громадського харчування в цілому. Протягом тривалого часу ми зазначали, що паби та ресторани часто залежать від подачі напоїв для свого існування. Я думаю, що відтік людей із пабів і пов’язана з цим тенденція споживання пива переміщується в будинки та гаражі призведе до подальшого закриття цих менших підприємств і може мати негативний вплив на соціальне життя людей, які живуть у селах і невеликих містах.»

Слунечко також сказав радіостанції, що ми також бачимо все більше людей, які звертаються до безалкогольного пива, і додав: «Це єдина частина сектора, яка стабільно зростає, тому я думаю, що пивоварні пропонують нові смаки та різні варіанти кожного сезону набагато ширшому колу споживачів. Зниження споживчого інтересу та споживання пива пивоварні вирішують насамперед шляхом розширення та диверсифікації своєї пропозиції та прагнення підтримувати сучасні тенденції».

Незважаючи на похмурість, минулого року Žatec, Landscape of the Saaz Hops та чеські скляні вироби були внесені до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, посилюючи невід’ємний зв’язок країни з якістю пива та історичною важливістю.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв