Macallan Valerio Adami 1926 року продали з аукціону за рекордні £2187500

Macallan Valerio Adami 1926 року продали з аукціону за рекордні £2187500

Шотландський віскі Macallan Valerio Adami 1926 року продали на аукціоні Sotheby’s за £2,1 млн, що майже в два рази більше ніж попередня ціна лоту.

Macallan 1926 завжди визнавався найбільш затребуваним шотландським віскі, про що свідчить сума в 1,5 мільйона фунтів стерлінгів (1,9 мільйона доларів), отриманих Sotheby’s у 2019 році за версію Fine & Rare, яка встановила новий рекорд для будь-яких аукціонів з продажу вина або алкоголю.

Після витримки в бочках з під хересу протягом шести десятиріч, лише 40 пляшок The Macallan 1926 були розлиті в 1986 році, представляючи найстаріший урожай Macallan, який будь-коли вироблявся. 

Повідомляється, що 40 пляшок не були доступні для покупки; натомість деякі з них були запропоновані найкращим клієнтам The Macallan. Поява будь-якої з цих пляшок на аукціоні протягом багатьох років призвела до надзвичайних результатів — у 2018 і 2019 роках рекорд аукціону було побито три рази трьома різними варіаціями (Sir Peter Blake, Michael Dillon, Fine & Rare).

З 40 пляшок, вилучених у 1986 році, максимум 14 були прикрашені знаковими етикетками Fine і Rare, одна з яких була пляшкою-рекордсменом, проданою Sotheby’s у 2019 році. Дві пляшки були випущені взагалі без етикеток. З цих двох один був намальований вручну ірландським художником Майклом Діллоном, творінням якого був увічнений на пляшці пасхальний будинок Макаллана Elchies House. Після продажу в 2018 році це стала першою пляшкою віскі, вартість якої перевищила 1 мільйон фунтів стерлінгів.

Із решти пляшок у 1986 році дванадцять були марковані поп-артистом сером Пітером Блейком, у чиїх роботах найвизначніші події цього року в бурхливих 20-х роках зображені на чорно-білих ескізах і фотографіях. 

У 1993 році ще 12 пляшок мали етикетки, розроблені італійським художником Валеріо Адамі. Фактор рідкості посилюється знанням про те, що одна з пляшок з маркуванням Адамі, як вважають, була знищена під час землетрусу в Японії в 2011 році, а інша пляшка без етикетки вважається зниклою. Також вважається, що принаймні одна з 40 пляшок була відкрита та спожита, що підтверджено фотографіями, зробленими в Японії.

Ще більше вирізняє цю пропозицію той факт, що це перша пляшка, яку винокурня Macallan відновила перед виставкою на аукціон. Цей процес включав заміну капсули та пробки, нанесення нового клею на кути етикеток пляшки та взяття зразка рідини об’ємом 1 мл для порівняння з іншою пляшкою 1926 року в офісі Edrington у Глазго. Пляшка Macallan 1926 Adami, яку пропонував Sotheby’s, є основою для всіх інших пляшок 1926, які можуть пройти тестування в майбутньому. Щоб відновити капсулу, виробник в Австрії використав зразок старої капсули як відповідний матеріал, щоб відтворити ідентичну заміну, яка відповідає оригіналу.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв