Зоозахисники оприлюднили нові кадри з птахофабрики

Зоозахисники оприлюднили нові кадри з птахофабрики

Іспанська громадська організація викрила умови утримання курей на фермі, що пов’язана з четвертим за величиною виробником птиці в Європі, який продає свою продукцію в найбільших мережах України.

Відео, опубліковане іспанською зоозахисною організацією «Equalia», зняте у липні та серпні 2021 року на бройлерній птахофабриці в Італії. Бройлерна птахофабрика належить AIA — четвертому за величиною виробнику у Європі, що продається під торговою маркою Veronesi Group.

Кадри з птахофабрики можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=oUyfYZU5gBg&ab_channel=Equalia

На кадрах видно, як мертвих напіврозкладених птахів клюють живі, інші птахи з деформаціями скелета та переломами, страждаючи в агонії, не можуть навіть стояти. Деякі птахи не мають змоги дістатися до поїлки, від чого їх страждання ще тяжчі. Також трапляються птахи зі зламаними шиями або головами, затоптані до смерті. Кадри часто демонструють неправомірні дії персоналу — завдавання ударів курям. 

«Ці кадри, якими з нами поділились іспанські колеги, суперечать гаслу, що розміщене на своєму сайті кампанії AIA: «Де AIA — там і радість», — стверджує Катерина Бєлкіна, голова ГО «Відкриті клітки Україна».

З огляду на ці факти, організація «Animal Law Italy» (Права тварин Італія) подала скаргу до італійської влади щодо вчинених дій, які можуть бути розцінені як акти жорстокого поводження з тваринами та злочини проти здоров’я населення.

Ризики такої системи виробництва поширюються на стійкий розвиток, безпеку харчових продуктів та здоров’я людей. Висока щільність курей на фабриці створює ризик для здоров’я населення.

Дослідження демонструють, що висока концентрація тварин одного й того ж виду в замкненому просторі підвищує ризик виникнення зоонозних захворювань.

Спалахи пташиного грипу, виявлені протягом останніх років на фермах багатьох країн (включаючи країни з економічної зони ЄС) лише підвищують потребу в методах зниження ризику появи зоонозних захворювань. Одним із таких заходів є вирощування птахів повільно зростаючих порід, що в результаті підвищує загальну стійкість до хвороб.

Серйозні проблеми зі здоров’ям птахів у відео викликані гібридизацією, яку проводять задля досягнення максимальних темпів росту у найкоротші терміни. Породи курей з підвищеним темпом росту схильні до неминучих захворювань, які індустрія евфемістично називає «виробничими хворобами». Ці проблеми призводять до підвищеного використання антибіотиків для профілактики, замість того щоб використовувати їх тільки в рекомендованих терапевтичних цілях.

Понад 300 харчових компаній взяли на себе зобов’язання змінити цю ситуацію. Європейське зобов’язання щодо курей (англ. ECC – European Chicken Commitment) — це угода, що визначає низку реалістичних заходів щодо добробуту тварин, включаючи заміну порід зі швидким темпом росту (як ті, що описані в цьому звіті) і зменшення щільності утримання птиці на квадратний метр.

«Ми закликаємо AIA прийняти та дотримуватися Європейських зобов’язань щодо курей принаймні на 20% їх виробництва до 2026 року, як це вже зробили багато компаній, в тому числі й третій за величиною виробник птиці в Італії», — говорить Катерина Бєлкіна, голова ГО «Відкриті клітки Україна».

Усі фотоматеріали були надані ГО «Відкриті клітки Україна» та належать їх авторам — Stefano Belacchi

Отставить отзыв