В чотирьох університетах США хвиля веганської їжі охопила меню їдалень

В чотирьох університетах США хвиля веганської їжі охопила меню їдалень

Джеймі Еван Бічелман дослідив як університетські меню захлиснула хвиля веганської їжі, яка допомагає студентам знайти страви, дружні до клімату, яких вони прагнуть.

Колись студенти-вегани були змушені замовляти салати або картоплю фрі з нудних меню в університетських кампусах по всій країні. Але часи змінюються, і адміністрації університетів все більше усвідомлюють, що рослинні продукти надзвичайно важливі для успішного та здорового життя студентів.

Великі університети по всій території Сполучених Штатів та постачальники їжі зважають на переваги пропозицій рослинного походження, які стосуються навколишнього середовища, здоров’я та етики. Значною мірою це відбулося завдяки організації «The Humane Society». Вона надавала безкоштовну допомогу університетам, щоб ті мали можливість здійснити перехід до меню з більшою кількістю рослинної їжі.

Під наглядом «The Humane Society» шеф-кухарі проводять тренінги по приготуванню рослинної їжі для персоналу та кулінарні демонстрації для студентів. Цього місяця Університет Мічигану оголосив про своє зобов’язання забезпечити більш ніж половину (55%) своїх міських їдалень меню з рослинними опціями до 2025 року. Університет наразі забезпечує студентів понад 20 000 обідами щодня в дев’яти їдальнях.

«Мічиганська їдальня вже кілька років співпрацює з «The Humane Society», після нашого твердого зобов’язання стати більш стійкими. Починаючи від того, як ми постачаємо їжу та закінчуючи тим, що наші шеф-кухарі кладуть на тарілку», — розповідає VegNews Стів Джіардіні, старший директор Мічиганської їдальні. «Ми охоче переймаємо досвід, яким «The Humane Society» може поділитися з нашими командами кухарів та планувальників меню, і цінуємо партнерство, яке допомагає розширити наші пропозиції».

«Наші команди перейняли знання та ідеї, надані с, і переклали їх безпосередньо у меню, щоб підтримати бажання наших студентів жити кращим життям», — каже Джіардіні.

Університет Мері Вашингтону у Вірджинії, заклад з найвищою оцінкою у веганській картці PETA, використовує постачальника громадського харчування Sodexo для своїх ресторанів. У звіті «The Humane Society» щодо системи показників стійкості протеїну у харчовій промисловості, опублікованому цього літа — Sodexo посіла друге місце в галузі.

«У рамках зусиль нашої компанії щодо скорочення викидів вуглекислого газу та задовільнення зростаючого споживчого попиту на продукти рослинного походження, Sodexo Campus зобов’язався збільшити вибір основних страв на рослинній основі із 35 до 42 відсотків  у запланованому нами меню до 2025 року, розповідає VegNews Роуз Бенедикт, координаторка ресторанного маркетингу в Sodexo при Університеті Мері Вашингтон. «Ця зміна частково спричинена нашим постійним партнерством з «The Humane Society»».

Пані Бенедикт також наводить нещодавні дані, згідно з якими 44 відсотки студентів покоління Z віддають перевагу рослинним білкам над білками тваринного походження, а члени цієї вікової групи споживають на 550 відсотків більше рослинної їжі, ніж їхні колеги з покоління X.

«Тут, в Університеті Мері Вашингтону, ми з кожним роком спостерігаємо постійне зростання кількості студентів, які замовляють більше веганських або рослинних опцій, і ми прислуховуємося», — каже Бенедикт. «Ми завжди шукаємо способи популяризувати здорові харчові звички, одночасно покращуючи загальний досвід харчування наших студентів. Оостанні два роки ми дуже зосередилися на збільшенні кількості рослинних страв».

Їжа рослинного походження допомагає учням розвиватися

Ведення веганського способу життя в коледжі не завжди було таким доступним. Типовими печальними пропозиціями в їдальні були звичайний хліб та різноманітні непоживні страви, але тепер вони стають пережитком минулої байдужості, оскільки школи беруть до уваги відгуки, які вони отримали від учнів.

«Протягом останніх 15 років ми намагалися урізноманітнити наше вегетаріанське меню в багатьох закладах харчування та на ринку», — каже Палмер. «Для нашої команди важливо показати студентам, що ми розуміємо — вибір вегетаріанських і веганських страв виходить за рамки традиційних салатів; вони жадали інновацій і розширених можливостей».

Більше та різноманітніше меню, створене під впливом студентів, вшановує різні культури. Це меню зараз з гордістю пропонують такі заклади, як Каліфорнійський університет Сан-Дієго. Але воно не завжди було нормою в США чи за кордоном. Сільвія Берчіано, магістр і доктор філософії з дієтології в Університеті Тафтса, навчалася в університетах чотирьох країн, включаючи Іспанію, Данію та Великобританію, і рада бачити прогрес, досягнутий за останнє десятиліття.

«Безумовно, зараз більше уваги приділяється рослинному харчуванню», — розповідає Берчіано VegNews. «Раніше було інакше. Якщо ви веган чи вегетаріанець, варіанти були досить обмеженими: жодних рослинних альтернатив, доводилось покладатися на гарніри та салат-бари, оскільки всі основні страви містили м’ясо та рибу. Через нестачу рослинних опцій вести веганський чи вегетаріанський образ життя було надзвичайно важко».

Берчіано часто доводилося брати з собою домашню їжу, щоб у неї було що поїсти в школі, тож веганська хвиля, яка охопила як університетське, так і загальне меню ресторанів, стала для неї чудовою новиною.

«У сфері громадського харчування відбуваються трансформаційні зміни, де заклади вирішують брати до уваги вплив їжі на навколишнє середовище та задовольняти попит споживачів, збільшуючи доступність смачніших рослинних страв», — Карла Дюма, тимчасовий віцепрезидент із захисту сільськогосподарських тварин «The Humane Society», розповідає VegNews. «Причини збільшення кількості рослинних продуктів у школах зрозумілі — навколишнє середовище, здоров’я учнів і добробут тварин — це лише деякі з них, і в історії немає кращого часу для цих змін, ніж зараз».

Переклад і адаптація: Артем Караянов, представник кампанії UA Plant-Based
Усі фото у матеріалі надані кампанією UA Plant-Based

Отставить отзыв