Світові тренди в рослинних продуктах  у 2022 році, що добрались до нас

Світові тренди в рослинних продуктах  у 2022 році, що добрались до нас

2022 рік особливо важкий для всіх українців та українок, проте веганський рух продовжує розвиватися та зростати.

Щороку є певні харчові тренди у світі, що впливають і на український ринок. І, хоча, на нашому ринку все з’являється не так швидко, як би хотілося, але прослідковується стабільний розвиток напрямку рослинного харчування.

Цього року на полицях супермаркетів та спеціалізованих магазинів ми помітили як нові продукти, так і більшу кількість уже більш-менш звичних товарів, але саме збільшення їх кількості свідчить про зростаючий попит. А це приємно, адже свідчить про те, що люди частіше обирають рослинні альтернативи.

Про це ж свідчить нове дослідження від UA Plant-Based та УкрСоцСтандарту: майже 22% українців або не вживають, або намагаються зменшити вживання продуктів тваринного походження. Тому з впевненістю можна сказати, що рослинні альтернативи не примха, а необхідність.

То ж які світові тренди проникли на український ринок попри війну та усі випробування з якими зіштовхнулись виробники та постачальники? 

Сухі замінники молочних продуктів

Бренди альтернативного молока також запустили виробництво молока та вершків у порошку, бо вони довше зберігаються й багато людей обирають такий варіант для подорожей. Покупці з’являються не лише серед веганів та вегетаріанців — ці інновації здорового харчування приваблюють звісно і просто гурманів, та тих, хто так харчується не на постійній основі й хоче покращити своє здоров’я. 

З’явились більш екодружні варіанти пакування молока, як, наприклад сухе вівсяне молоко JOI що тепер продається в біорозкладних пакетах. Новинкою стало молоко на основі кіноа від бренду Quiny, які позиціюють себе як «флекситарінський напій».

Також з’явились сухі мигдальні вершки для кави Almond pro виготовлені з ретельно подрібнених горіхів. І сухе молоко на рослинній олії Aloha OatMic від Laird Superfood, що виготовляється з вівсяних пластівців та горіхів макадамія.

В Україні можна знайти сухе молоко від брендів: TopNatur, Ecomil, Biofood, Їж Еко, Manteca.

Ферментована їжа

Усе частіше ми зустрічаємо згадки про темпе, кімчі, комбучу, рослинні йогурти. Частково це пов’язано з тим, що ферментована їжа є частиною здорового та збалансованого харчування. Тому попит на ці товари зростає не тільки серед веганів та вегетаріанців.

Ферментовані продукти це дійсно важливий напрямок, і скоро ми матимемо доступ до абсолютно нових імітацій молочних продуктів, яких не відрізнити від коров’ячого молока, але сталість виготовлення яких робить їх значно екодружнішими та етичнішими. 

Доступні бренди темпе: De Hobbit, Sunfood, Fermented Food 

Доступні бренди комбучі: Eat Easy, Yerbata, Godzyki, Jiva.

А ось кімчі зараз можна знайти майже в кожному азійському ресторані. Як ось, наприклад, бренд кімчі від Food Spot — Kyiv Kraut Але перепитуйте склад, бо часто в салат додають рибний соус чи рибу.

Веган морепродукти

Про рибні альтернативи ми тільки чули та закручували шматочки тофу в норі. Але цього року в Україні вперше з’явилися веганські сашимі. Візуально дуже схоже на шматочки справжньої риби, але ніякого насилля. Завдяки плідній праці багатьох стартапів тепер є технології, які дозволяють використовувати інгредієнти рослинного походження для приготування креветок, консервованого тунця, рибного філе, риби для суші, крабових котлет тощо.

Є багато причин, чому люди уникають звичайних морепродуктів.  Вони можуть бути алергіками або уникати з етичних та екологічних причин.  Є також багато небезпек пов’язаних зі споживанням морепродуктів, серед яких інфекційні захворювання та токсичні синдроми. Отруєння ртуттю, наприклад, є поширеною проблемою. Новітні харчові технології тепер дозволяють нам насолоджуватися морепродуктами без всіх цих ризиків для власного здоров’я та здоров’я планети. Цьогоріч в Україні бренд Wanted Vegan презентував веганський лосось, а Green Go випустили рослинні креветки та кальмари. Це все безперечно дуже затребувані продукти на ринку альтернатив, адже саме таким продуктам раніше не було аналогів в Україні. 

М’ясні альтернативи

У світі зростає попит на м’ясо з грибів. Мікопротеїн є стійким джерелом білка, який використовує менше води та ресурсів для вирощування, ніж соя, пшениця, горох або овес. До нас, на разі цей тренд ще не дійшов, але ринок м’ясних альтернатив зростає.

Хоч близько десяти виробників рослинного м’яса в Україні зявилось ще у 2020 році, цього року альтернативи м’ясу вже можна знайти майже в усіх супермаркетах. Виробники швидко адаптувались до нових умов, деякі навіть перевезли виробництво за кордон, підтримують ЗСУ та воїнів, що не їдять м’яса. Попри все також зросла й лінійка доступних продуктів: фарші, котлети, мітболи, нагетси, котлети по-київськи, сосиски, ковбаси. Попит на ці товари зростає й серед людей, що не дотримуються рослинної дієти, бо все це виявилося дуже смачно, поживно й однозначно корисніше ніж м’ясні аналоги.

Доступні бренди: Eat me at, Wanted Vegan, Green Go, Vegetus, Vegurman, Biolab та інші.

Гриби

Скромна спора насправді є поживним розмаїттям, що може навіть знизити ризик депресії у тих, хто споживає цей продукт регулярно. У грибах багато необхідних поживних речовин, таких як селен, калій, магній і вітамін D, які можуть знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера, хвороб серця, раку та діабету. Багато компаній використовують чарівний інгредієнт у всьому, починаючи від кави з грибом «левова грива» і закінчуючи веганським соусом з в’яленим шиїтаке, і ми прогнозуємо, що скоро з’явиться ще більше продуктів.

Харчові добавки з грибів активно продаються на українському ринку.

Веганські проєкти

2022 рік багато чого змінив і в тому числі об’єднав ком’юніті захисників прав тварин та людей, що дотримуються рослинних дієт у питанні забезпечення веганів-захисників країни повноцінними сухпайками.

Петиція про впровадження рослинних сухпайків для ЗСУ набрала достатню кількість підписів та наразі передана Президентом на опрацювання 

Також Plant-Based Challenge проводять безплатні марафони з рослинного харчування, під час якого можна дізнатись про повноцінний рослинний раціон. А Ua Plant-Based продовжують підтримувати веганські бізнеси та ініціативи.

У 2022 році майже кожен бізнес став соціально відповідальним і почав допомагати бійцям на фронті. Веганські бізнеси, звісно, теж не залишилися осторонь і допомагають ЗСУ. Наприклад, хлопці з Loopci виробляють веганську тушкованку для бійців, що не їдять м’яса, а харківська веганська кухня Lya Vegan повністю призупинили доставку їжі, аби волонтерити й годувати захисників і захисниць міста Харків. Також зявились Львівська та Київська веганські кухні, які формують посилки на фронт та готують переселенців.

Автори статті: команда кампанії UA Plant-Based

Отставить отзыв