Шеф-кухар-алхімік Расмус Мунк переносить їжу на «край космосу»

Шеф-кухар-алхімік Расмус Мунк переносить їжу на «край космосу»

Данський шеф-кухар Расмус Мунк, співвласник і шеф-кухар ресторану Alchemist у Копенгагені, який отримав дві зірки Мішлен, об’єднався з партнерами, щоб запропонувати унікальний «стратосферний обід» у 2025 році.

Расмус Мунк, відомий своїм імерсивним підходом у копенгагенському ресторані Alchemist, об’єднався з компанією Space Perspective яка організовує та супроводжує розкішні космічні подорожі, та займається космічними польотами з нейтральним викидом вуглецю, щоб запропонувати «стратосферну їжу» під час шестигодинної подорожі із Флориди, США, у 2025 році.

Як повідомляють партнери, доступний лише один столик на шість осіб, «починаючи з ціни 495 000 доларів за квиток». 

Гості піднімуться на висоту біля 30,5 кілометрів над рівнем моря на кораблі Spaceship Neptune компанії Space Perspective, з капсулою, яку піднімає «космічна куля», а не ракета.

За словами партнерів, гості, одягнені в індивідуальне вбрання від дому моди Ogier, будуть насолоджуватися «трапезою всього свого життя» над 99% земної атмосфери, обідаючи та «спостерігаючи за світанком над кривизною Землі».

Alchemist має відзначену нагородами карту вин, найкращі з цих напоїв та страви закладу будуть пропонувати відвідувачам під час подорожі.

«У салоні повітря під тиском, тому це все одно, що пити вино в літаку».

На борту буде небагато місця, ​​тому кілька компонентів їжі будуть приготовлені заздалегідь, безпосередньо перед зльотом. Мунк буде мати «міні-кухню» на самому кораблі, але без відкритого вогню, хоча термічна підготовка буде використовуватися для розігріву, обробки та прикраси страв під час польоту.

Расмус Мунк, який є співвласником Alchemist з двома мішленівськими зірками, прагне включити страви, натхненні 60-річним досвідом дослідженням космосу людиною, і відображає вплив, який це мало на суспільство – «як з наукової, так і з філософської точки зору».

Мунк сказав: «Імерсивність є центральною в [концепції] цілісної кухні, і я хочу поєднати гастрономію з мистецтвом і наукою, щоб привернути увагу до соціальних і екологічних проблем». 

«У цьому досвіді я хочу підкреслити їжу як спільний зв’язок нашого людського існування, і буде справді значимо подавати її, дивлячись на Землю».

Він додав, що куполоподібний головний зал Alchemist — це натхненна з його відвідування у дитинстві Копенгагенського планетарію.

Роман Чипоруха, засновник SpaceVIP і член правління Space Prize, назвав ініціативу «безпрецедентною кулінарною одіссеєю».

Як йдеться у анонсах — це буде перша в серії подорожей, запропонованих Space Perspective і кураторами Space VIP «у партнерстві з провідними митцями у своїх галузях».

Джейн Пойнтер, засновник і співдиректор Space Perspective, сказала: «Завдяки нашим унікальним космічним польотам, ми створюємо момент, який може повністю змінити життя людей – глибоку зміну в тому, як ми, люди, бачимо всесвіт і своє місце в ньому.»

Доходи від заходу підуть до фонду Space Prize, який займається просуванням гендерної рівності в науці та техніці.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв