Результати міжнародного конкурсу Decanter World Wine Awards 2024

Результати міжнародного конкурсу Decanter World Wine Awards 2024

19 червня були опубліковані результати Decanter World Wine Awards 2024, у якому були визначені усі переможці цьогорічного конкурсу.

Завдяки дуже великої кількості зразків на конкурсі, яких у цьому році було представлено понад 18 тисяч вин і кваліфікації суддів, результати DWWA є одним із найповніших і найавторитетніших джерел рекомендацій для любителів вина в усьому світі – і останні результати вже опубліковані.

Цього року, конкурсне жюрі складалося з 243 провідних винних експертів, включаючи 20 Master Sommeliers та 61 Masters of Wine з 33 країн, та продегустувала наосліп 18 143 зразків вина з 57 країн, у результаті чого визначили: 50 найкращих позиціїй, відзнчених Best in Show, 117 платинових, 643 золотих, 5 977 срібних і 8 016 бронзові медалі.

Серед переможців конкурсу, мабуть, найбільш обговорювана країна-виробник вина Франція, яка повернула собі перше місце в DWWA, яке часто займала раніше.

Франція отримала 12 нагород Best in Show і 28 платинових медалей, більше ніж будь-яка інша країна. Великими регіональними чемпіонами цього року стали Бургундія та Шампань, які забезпечили собі по дев’ять медалей у цих двох найкращих категоріях.

Шампанське завоювало дві медалі Best in Show з 50 нагороджених у всьому світі, тоді як Бургундія отримала три, зміцнивши свій статус найкращого регіонального переможця всього конкурсу.

Карта результатів Decanter World Wine Awards 2024 з її найвищими нагородами:

Після видатного для Австралії року на змаганнях 2023 року країна зберегла свій статус серед головних світових гравців із вісьмома медалями Best in Show на DWWA 2024, поступившись лише Франції.

Іспанія  зайняла сім місць у топ-50, а Італія  – шість. Однак у категорії «Платина» рейтинг змінюється: Італія лідирує з 18 медалями, за нею йдуть Іспанія з 17 і Австралія з 10 медалями.

З 89 додатковими золотими медалями Іспанія в сукупності забезпечила друге місце в загальній таблиці лідерів за результатами DWWA 2024.

Італія посіла третє місце на медальній дошці, а велика перемога дісталася Лаціо , відзначивши цей регіон уперше в конкурсі Best in Show.

Українські виробники вина, також були відзначені на Decanter World Wine Awards 2024 та отримали у цьому році цілу серію нагород — були визначені 57 українських вин, які отримали нагороди і серед яких:

  • Shabo (Одеса) — 1 золото, 5 срібло, 7 бронза
  • Beykush Winery (Миколаїв) — 3 срібло, 8 бронза
  • Chateau Chizay (Закарпаття) — 3 срібло, 3 бронза
  • Leleka Wines (Бессарабія) — 5 бронза
  • Frumushika Nova (Одеса) — 1 срібло, 2 бронза

Також, п’ять українських вин отримали найвищу оцінку від жюрі конкурсу:

  • Shabo Limited Edition Muscat Ottonel White 2018 — 95 балів
  • Shabo Limited Edition Traminer Rosé 2016 — 94 бали
  • Chateau Chizay Ice Wine Riesling White 2021 — 94 бали
  • Chateau Chizay Late Harvest Furmint White 2022 — 92 бали
  • Frumushika Nova Family Citronniy Magaracha White 2023 — 91 бал

Повний список українських вин з відзнаками Decanter World Wine Awards 2024 за посиланням.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв