Прийнятий Законопроєкт 2351: що це означає для HoReCa?

Прийнятий Законопроєкт 2351: що це означає для HoReCa?

15 липня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон, який впроваджує нові норми утримання тварин та поводження з ними.

За закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу» №2351 проголосували 285 народних депутатів України.

Законопроєкт вносить понад 60 нових зоозахисних та екологічних норм в 11 чинних законодавчих актів, що удосконалюють механізми чинного законодавства. Окрім посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, заборони евтаназії безпритульних тварин та комерційного фотографування з ними, документ забороняє ряд інших дій, які стосуються діяльності кафе, ресторанів, готелів, ТЦ.

Зокрема:

  • насильно годувати тварин, крім годування з лікувальною чи профілактичною метою, зокрема, забороняється здійснення діяльності з розведення та вирощування гусок та качок для отримання фуа-гра;

Що означатиме, що функціонування ферм з виробництва фуа-гра на території України є незаконним. Адже отримання цього продукту можливе лише шляхом насильницької відгодівлі. Нагадаємо, що виробництво фуа-гра давно незаконне у багатьох країнах світу саме через жорстоке поводження з тваринами. Кадри з української ферми фуа-гра, оприлюднені раніше Відритими клітками можна переглянути тут.

  • дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;

Зараз, на жаль, такі дії періодично практикуються навіть мережами супермаркетів.

  • утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги та до Списку II Бернської конвенції;

Випадки нападів на гостей закладів розлючених і виснажених тварин, які мали б їх розважати, а також звернення небайдужих громадян з проханням позбавити горе-власників права володіти твариною трапляються в Україні досить часто. Тепер такі розваги поза законом.  

  • використовувати тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування;

На сайті Верховної Ради зазначається, що закон спрямований на впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів щодо тварин та приведення законодавства України у відповідність до Директив Європейського Союзу.

«Прийняття Законопроєкту 2351 це —  необхідний крок для впровадження базових європейських гуманних цінностей та стандартів стосовно тварин та удосконаленню захисту тварин від жорстокого поводження. Нарешті депутати IX скликання продемонстрували кращі результати у захисті довкілля і тварин, а отже моральності та людяності, аніж їх попередники та підтримали пропоновані Проєктом Закону № 2351 зміни» — заявляє Катерина Бєлкіна, голова ГО «Відкриті клітки Україна».

Отставить отзыв