«Індекс Біг-Мак» показує, що гривна недооцінена більше ніж на 48%

«Індекс Біг-Мак» показує, що гривна недооцінена більше ніж на 48%

За даними видання The Economist, «Біг-Мак» коштує в Україні 110 гривень, тоді як у США – $5,69. Таким чином, розрахунковий курс оцінки української валюти недооцінений на 48,4% у порівняні з діючим курсом обміну валюти 37,44 грн/$, і відповідно — курс за купівельною спроможністю має бути на рівні 19,33 грн/$.

Відповідно до публікації, українська гривня займає восьме місце з кінця у списку недооцінених валют світу в оновленому «індексі Біг-Мака», який двічі на рік (у січні та у липні) публікує журнал The Economist.

Згідно даних The Economist, найбільш недооціненими валютами світу є грошові одиниці Тайваню, Індонезії, Індії, ПАР, Єгипту, Малайзії та Філіппін.

І відповідно, переоціненими валютами є швейцарський франк (на 43,5%), норвезька крона (на 25,5%), уругвайське песо (на 23,7%), аргентинський песо (на 7,4%), євро (на 3,1%), шведська крона (на 3,1%), костариканський колон (на 0,4%), британський фунт (на 0,4%).

У липні 2022 року курс гривні до долара в «індексі Біг-Мака» не оцінювали, оскільки почалася війна і мережа McDonald’s тимчасово закрила свої заклади. Поступово відновлювати свою роботу в Україні заклади почали восени 2022 року.

У січні минулого року українська гривня виявилася недооціненою на 53,5%, у січні 2022 цей показник становив 51,7%, а на початку 2021 року – 54,9%.

«Індекс Біг-Мака» був розроблений виданням The Economist у 1986 році. Це неофіційний індекс, який використовується для порівняння купівельної спроможності різних валют. Індекс заснований на теорії паритету купівельної спроможності, ідеї про те, що в довгостроковій перспективі курси валют мають бути такими, щоб один і той самий кошик товарів і послуг (у цьому випадку, гамбургер) коштував однаково в різних країнах.

Слід зазначити, що «індекс Біг-Мака» є лише однією з багатьох методик, таких наприклад, як «індекс еспресо«, і які використовуються для оцінки купівельної спроможності валют. Та відповідно, інші методики можуть давати інші результати.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв