День обізнаності про найрозповсюдженіші алергени

День обізнаності про найрозповсюдженіші алергени

Більшості людей знайоме відчуття дискомфорту, пов’язаного з травною системою. У всіх нас періодично виникає біль в шлунку, розлади травлення, печія та інші проблеми з животом. Однак деяким людям доводиться стикатися з подібним щодня. Був запроваджений навіть День обізнаності про найрозповсюдженіші алергени має на меті звернути увагу суспільства на проблеми з травленням, а особливо на еозинофільні шлунково-кишкові розлади.

Еозинофільний шлунково-кишковий розлад характеризується рядом симптомів, як-от біль, нудота, печія та проблеми з ковтанням (дисфагія). Хворобу неможливо вилікувати, але існує кілька способів, які допоможуть контролювати її. Багатьом людям з еозинофільним шлунково-кишковим розладом призначають обмежувальні дієти без поширених алергенів та подразників. Такий стан речей доволі пригнічує, ускладнюючи можливість дотримуватися здорового харчування та їсти прилюдно.

Відзначають цей день 8 серпня, щоб нагадати про важливість  уникання та маркування страв з найпоширенішими алергенами.

Вважається, що найчастіше алергічні реакції викликають молоко, яйця, пшениця, риба, арахіс, деревні горіхи, соя та молюски. 

День найрозповсюдженіших алергенів започаткувала благодійна організація ausEE, яка має на меті покращити життя людей, що страждають від еозинофільних розладів. Ці хвороби виникають, коли кількість еозинофілів (різновид білих кров’яних клітин) у шлунково-кишковому тракті перевищує норму.

AusEE прагне підвищити обізнаність громадськості, а також підтримати медичні дослідження в галузі еозинофільних шлунково-кишкових розладів. Благодійна організація започаткувала День найрозповсюдженіших алергенів у 2010 році, і з того часу його святкують щороку. AusEE підвищує обізнаність громадськості не лише за допомогою плакатів та значків у соцмережах, вони також пропонують варіанти меню та ресурси для збору коштів і поширення ідей організації. 

Цей день створили для того, щоб показати людям сутність обмежувальної дієти та її важкість для тих, хто повинен дотримуватися її щодня не за власним бажанням, а за станом здоров’я. 

Якщо ж ви хочете приєднатись до святкування, то спробуйте на день вилучити будь-який з восьми найпоширеніших алергенів зі свого раціону. Нагадуємо, це молоко, яйця, пшениця, риба, арахіс, деревні горіхи, соя та молюски. Мета дня – підвищити обізнаність громадськості, тому не тримайте це в секреті. Розкажіть іншим, що ви робите, і заохотьте  приєднатися. 

Важливо також звернути увагу на необхідність маркування виробниками продуктів та ресторанами страв у закладах. Адже мова йде не лише про харчові вподобання, а здоров’я споживачів.

Іконки з зображеннями відповідних інгредієнтів (яйця, молоко, арахіс та ін.) в меню набагато важливіші й цінніші за зазначення, наприклад, кількості калорій та полегшить життя багатьом людям, не лише тим, хто страждає алергією, але й веганам чи людям, що дотримуються посту. 

Про важливість маркування харчових продуктів можна дізнатись у статті від UA Plant-Based тут. А завантажити безплатні збірники рецептів без більшості найрозповсюдженіших алергенів можна на сайті кампанії  «UA Plant-Based».

Адаптація: Каріна Кузьмик, представниця кампанії «UA Plant-Based»

Отставить отзыв