5 мільйонів доларів інвестицій у дослідження альтернативних білків від Каліфорнії у трьох університетах США

5 мільйонів доларів інвестицій у дослідження альтернативних білків від Каліфорнії у трьох університетах США

Окрім інвестування 700 мільйонів доларів у розробку обідів на основі рослинних продуктів, Каліфорнія забезпечила 3 університети фінансуванням на суму 5 мільйонів доларів для подальшого дослідження альтернативних білків.

Нещодавно штат Каліфорнія зробив інвестицію в розмірі 5 мільйонів доларів США на підтримку досліджень альтернативних білків на трьох кампусах Каліфорнійського університету. Фінансування доступне для програм, що працюють над дослідженнями рослинних і клітинних білків в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі (UCLA), Каліфорнійському університеті в Девісі (UC Davis) і Каліфорнійському університеті в Берклі (UC Berkeley). 

За інформацією некомерційного Інституту здорового харчування (ІЗХ), Каліфорнія відома своїми більш ніж 80 інноваційними компаніями в області розробки штучного протеїну. Серед них – Prime Roots, веганський бренд м’ясних делікатесів, який розпочав свою діяльність з курсу «Колайдер морепродуктів на основі рослинних компонентів» у Каліфорнійському університеті в Берклі. Завдяки академічним програмам Каліфорнійського університету зявились і інші компанії, наприклад Sundial Foods (компанія, що виробляє веганські курячі крильця) та Orbillion (працює над вирощуванням штучного м’яса).   

Група з 14 каліфорнійських компаній підписала лист на підтримку розподілу вищезгаданого бюджету. Серед них UPSIDE Foods – компанія клітинного сільського господарства, яка працює над тим, щоб виключити тварин з системи харчування завдяки створенню ідентичного культивованого м’яса. У своєму листі компанії зазначили, що це фінансування не тільки безпосередньо підтримує дослідження альтернативних білків, але й створює низку інших переваг, такі як нові джерела доходу для каліфорнійських фермерів; економічні можливості для каліфорнійських підприємців; є кроком до підвищення продовольчої безпеки нації. 

«Ці історичні інвестиції в дослідження та розробки у Каліфорнійському університеті гарантуватимуть, що Каліфорнія залишається лідером у сфері харчових продуктів та інновацій, – йдеться в заяві UPSIDE Foods. – В UPSIDE Foods ми віримо в необхідність відкритих досліджень для створення надійної екосистеми культивованого м’яса, яка принесе користь усім».

Інвестиції в альтернативні білки

У своєму звіті за березень 2022 року ІЗХ наголосив, що світові компанії з виробництва альтернативних білків залучили 5 мільярдів доларів приватних інвестицій за 2021 рік. Однак для дійсного стимулювання інновацій у цьому критично важливому секторі, що має вирішальне значення для зменшення впливу кліматичної кризи, необхідні державні інвестиції. На додаток до 5 мільйонів доларів інвестицій Каліфорнії, федеральний уряд також зробив своє перше фінансове вкладення в сектор культивації штучного м’яса. У жовтні минулого року, орган публічної влади оголосив, що протягом п’яти років виділить 10 мільйонів доларів Університету Тафтс для створення Національного інституту клітинного сільського господарства, провідного американського дослідницького центру штучного протеїну. 

«Враховуючи масштаб зменшення викидів парникових газів завдяки переходу до альтернативних білків, це критично важливий момент для інвестування в новітні технології та інновації. Завдяки цьому наша продовольча система виходить на нульовий рівень забруднення, причому швидко, – наголосила у своїй заяві віцепрезидентка ІЗХ з питань корпоративної взаємодії Керолайн Бушнелл. – Збільшення інвестицій в альтернативні білки дозволяє компаніям фінансувати важливі дослідження і розробки, масштабувати виробництво і знизити витрати, аби ефективно змагатися з традиційно виробленими тваринними білками».

Каліфорнія інвестує в рослинне майбутнє

Окрім підтримки альтернативного білкового сектору своїми інвестиціями в розмірі 4 мільйонів доларів США, Каліфорнія забезпечує майбутнє покоління гарним харчуванням. У рамках цьогорічного бюджету штату розміром у 308 мільярдів доларів США Каліфорнія також виділила 700 мільйонів доларів на підтримку ініціатив з переходу на рослинне харчування в школах. Це рішення зробило її першим штатом в США, який інвестує державні кошти в шкільне харчування на основі рослинних продуктів.

У рамках бюджету 100 мільйонів доларів буде спрямовано на допомогу школам у закупівлі харчових продуктів рослинного походження, а також продуктів сталого виробництва, локальних продуктів та продуктів, що відповідають дієтичним потребам школярів. Решта 600 мільйонів доларів буде інвестовано в модернізацію інфраструктури шкільних харчоблоків, а також у навчання та компенсацію працівникам харчоблоків, яким буде доручено готувати нові страви на основі рослинних продуктів. 

Нове фінансування з’явилося після багаторічних зусиль члена Асамблеї Назаріана, шкільних округів, батьківських груп і некомерційних організацій, що займаються захистом навколишнього середовища, охорони здоров’я та захисту прав тварин. Вони разом працюють над реалізацією нової програми (AB 588), яка стимулюватиме каліфорнійські школи до розширення харчових опцій на рослинній основі. Згідно з програмою, державне фінансування буде використано для відшкодування державним школам K-12 витрат на розширення пропозицій рослинної їжі та напоїв.

«Історичні інвестиції Каліфорнії в шкільні страви рослинного походження зменшать вуглецевий слід громадського шкільного харчування та розширять доступ до здорової загальноприйнятої їжі для мільйонів дітей, – наголосила Карі Хаммершлаг, заступниця директора з харчових продуктів і сільського господарства Friends of the Earth (співавтор B 588). – Ми надзвичайно вдячні членам Асамблеї Назаріану та Калрі, сенатору Скіннеру та багатьом іншим законодавцям, які підтримали програму шкільного харчування, що побудує здорову та справедливу систему харчування для поколінь».

Компанія Impossible Foods відреагувала на цей розвиток подій двома новими м’ясними продуктами на рослинній основі: готовим до вживання – бургером Impossible Burger та цільнозерновими курячими нагетсами Impossible Chicken Nuggets. Розроблені для шкільних обідніх меню K-12, ці продукти сертифіковані для шкільного харчування.

«Приємно бачити, що все більше штатів і шкільних округів використовують рослинну їжу для шкільних обідів, – розповіла VegNews Лора Кліман, директорка з розробки нових продуктів Impossible Foods. – Ми створили ці нові продукти, аби учні не були вимушені відмовитись від своїх улюблених обідніх страв, щоб мати збалансоване рослинне харчування в школі».

Переклад та адаптація: Роман Петрицький та Валерія Лукьянова, представники кампанії UA Plant-Based

Оригінал тут: https://vegnews.com/2022/7/california-5-million-alternative-protein-research

Отставить отзыв