5 міфів, через які заклади не запроваджують рослинні позиції в меню

5 міфів, через які заклади не запроваджують рослинні позиції в меню

Період Великого посту — найкращий час для веганів, адже майже у кожному кафе та ресторані з’являються пісні опції. Чому ресторатори не вводять такі опції на постійній основі? У цьому матеріалі спробуємо зруйнувати найпопулярніші з міфів про веганство та переконати вас у тому, що вводити веганські меню в закладах — вигідно всім: власникам, гостям та, особливо, тваринам.

Міф 1: Готувати веганське — дорого та проблемно

Так, готові та упаковані продукти інколи можуть здатися дорогими, веганські вони чи ні. Безумовно ціни на рослинне м’ясо чи рибу зараз ще надто “кусючі”. Але якщо врахувати ціну на м’ясо — один із найдорожчих продуктових товарів, чи морепродукти, то різниця буде несуттєвою. Але не варто забувати, що основні елементи веганської дієти — цільні зерна, бобові, горіхи, зелень, овочі та фрукти — доступні майже завжди й усюди. Загалом, веганське меню може бути дуже бюджетним та простим, особливо якщо використовувати локальні та сезонні продукти. Таким чином можна не лише зекономити, а й підтримати локального виробника.

Міф 2: Веганське  – одноманітне

Для більшості шефів це може здатися серйозним обмеженням — відмовитися від усіх продуктів тваринного походження: м’яса, молочних продуктів, яєць та риби. Виникає купа питань як і що готувати. Проте, замість того, щоб зосереджуватись на тому, що ви не можете мати, зосередьтесь на тому, що можна приготувати й ви здивуєтеся різноманітності, яку пропонує веганство — варіації замінників яєць, різновиди рослинних сирів та молока, які можна зробити самому, інші варіанти приготування звичних страв, безліч нових, ще недосліджених продуктів та спецій, незвичні смаки та подачі.

Міф 3: Веганство — не для нашої цільової аудиторії

На превеликий жаль, досі існує міф про те, що веганство лише для зоозахисників та хіпі. Насправді, зараз, у час коли люди все більше задумуються про своє здоров’я, екологічний слід, наслідки свого споживання та емпатію до тварин, веганської дієти дотримуватися люди різноманітного походження, соціального статусу, професій, віросповідань та поглядів на життя, яких об’єднує лише одне — відмова від харчових продуктів тваринного походження. Тому в закладах, які думають про розвиток свого бізнесу, зацікавлені у нових клієнтах та додатковому піарі — завжди в меню можна знайти кілька веганських опцій та каву на рослинному молоці.

Міф 4: Веганство – модний тренд

Ті, хто вірять в цей міф, вважають, що “мода” на веганство швидкоплинна і не бажають “заморочуватись” та догоджати прихильникам такої дієти. Веганство, як термін, існує з 1944 року, а, як явище — ще з античних часів. Найбільші громади веганів мешкають у розвинених країнах: США, Німеччині, Великій Британії, Ізраїлі, Канаді, Австралії, Італії, Новій Зеландії, проте і в Україні станом на 2019 рік вже майже 3 млн людей, які відмовились від споживання м’яса і це число постійно зростає. Тому це вже далеко не просто модний тренд, а вимоги сучасності.

Міф 5: Веганська їжа нудна та несмачна

Існують веганські версії усіх ваших улюблених фаст-фудів: бургери, хот-доги, піца та ін. Наприклад, такий продукт, як аквафаба імітує певні властивості яєчних білків, що дозволяє готувати величезний спектр десертів (зефір, безе, морозиво та ін.) без використання продуктів тваринництва і суттєво знижує собівартість таких страв, адже по суті аквафаба — це просто вода, в якій варився нут (нут — різновид гороху). 

Якщо нам все-таки вдалось спростувати міфи про веганство і ви вже задумуєтесь над тим, як удосконалити меню свого закладу, пропрацювати нові рецепти чи просто спробувати більше готувати рослинної їжі вдома, то вам сюди. Ініціатива “Здорово Їмо” створена для того, щоб ваш перехід на рослинне харчування пройшов легко та безболісно. Не важливо чи ви шеф відомого ресторану чи просто готуєте для себе та рідних. 

Олександр Грушак, “Здорово Їмо”

Отставить отзыв