Витрати українців у ресторанах та кафе зросли у 1,5 рази

Витрати українців у ресторанах та кафе зросли у 1,5 рази

За інформацією, яку повідомляє Приватбанк, враховуючи рух грошових коштів на карткових рахунках клієнтів, витрати на відвідування кафе та ресторанів значно збільшилися.

У травні в порівнянні з квітнем українці стали більше купувати товарів та послуг, оплачуючи їх банківськими картками. Значно зросли обсяги оплат у кафе і ресторанах — на 54% (до 2,3 млрд грн).

«Згідно зі статистикою мережі POS-терміналів ПриватБанку, кількість оплат покупок у травні зросла на 21% (зі 146 млн транзакції у квітні до 177 млн у травні 2022). Відповідно витрати на купівлю товарів та послуг банківськими картками також зросли на 21% (42,3 млрд грн у травні проти 34,9 млрд грн у квітні 2022)», — йдеться у повідомленні.

При цьому, переважна частка карткових витрат українців йде на оплату продуктів харчування — у травні в порівнянні з квітнем вона збільшилася на 12,6% (до 21,3 млрд грн) та становить понад 50% загального обсягу оплат покупок картками.

У той же час значно зросли обсяги оплат у кафе і ресторанах — на 54% (до 2,3 млрд грн), магазинах техніки і електроніки (на 41% до 2,9 млрд грн) та мережах АЗС (на 27% до 1,23 млрд грн).

«Споживчий ринок поступово відновлюється після різкого падіння у перші тижні війни, зростання кількості покупок відбувається як за рахунок збільшення пропозиції торгових мереж та малого бізнесу, так і за рахунок активного зростання кількості торгівельних точок, які приймають картки до оплати», — заявив керівник дирекції обслуговування бізнес клієнтів ПриватБанку Євген Заіграєв.

«На сьогодні безготівкова оплата на споживчому ринку є домінуючою перед готівкою», — додав він.

Найбільшими темпами відновлюють товарообіг підприємці та малий бізнес — у порівнянні із квітнем на 20%, у загальнонаціональних торгових мережах обсяги оплат картками зросли на 16,5%, додають у банку.

Загалом у травні в мережі банку кількість активних торгових терміналів, які приймають оплату картками, збільшилася на 9% до 181,5 тисяч. При цьому, за останній місяць ПриватБанк підключив бізнесу 6 300 нових POS-терміналів.

Отставить отзыв