Український Rocket закрився, заборгувавши мільйони ресторанам

Український Rocket закрився, заборгувавши мільйони ресторанам

Cервіс швидкої доставки їжі Rocket, який активно розвивався і працював з 3000 ресторанів у 25 містах України — закрився та намагається збанкрутувати.

По даним Forbes найбільше постраждала мережа віртуальних ресторанів Дениса Мамонова та Олега Скрипниченко. Вона працює під брендами «БагатоЛосося», «БагатоСалату» та «Сушихо» тільки на доставку. На Rocket припадало до 10% замовлень. Борг становив 382 000 грн, каже Денис Мамонов.

Звідки можлива така заборгованність? «Сервіс продає Ваш продукт і берє через свій застосунок гроші від клієнта. Потім у строк до 30 днів має компенсувати вартість за вирахуванням 25% комісії», – пояснює умови роботи з Rocket власник мережі GastroFamily Дмитро Борисов. Йому сервіс не виплатив кошти за частину січня та лютого – близько 167 000 грн.

«Гроші вони отримали за наші замовлення. Їх потрібно було просто переказати, – каже Чернишенко. – За фактом усе, що вони отримали за лютий в Україні, нікому не повернули. Куди вони їх діли?».

Щоб відкрити справу про банкрутство, Rocket мав довести в суді, що не може сплатити борги. Для цього компанія подала довідку за підписом Дмитрика, що на 5 липня на рахунку вона мала 19,98 млн грн, володіла майном на 120 466 грн і мала отримати виплати на 535 335 грн. Борги ж становили 144,82 млн грн. Суд не прийняв її як доказ та 6 липня відмовив у відкритті справи, бо компанія не надала договорів, які доводять заборгованість.

Rocket може подати апеляцію, хоча досі цього не зробив. Натомість після відмови суду 13 липня «Рокет Делівері» змінила місце реєстрації з Києва на Луцьк. Згодом після переїзду «Рокет Делівері» отримала позов на банкрутство від «Хоумленд Юкрейн». Кінцевий бенефіціар і «Рокет Делівері», і «Хоумленд Юкрейн» – Ігор Рохлін, батько Тімура Рохліна – першого інвестора Rocket.

«Такі дії нагадують недобросовісне використання механізму банкрутства для його максимального контролю», – каже адвокат Раєцький. Тімура Рохліна німецькі правоохоронці підозрюють у шахрайстві. За їхнім запитом на екстрадицію у листопаді минулого року Рохліна-молодшого, громадянина Ізраїлю, заарештували та відправили під домашній арешт в Ізраїлі.

Розгляд справи призначено на 1 серпня.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв