Популярність інформаційних онлайн каналів в Україні: Telegram - лідер зростання

Популярність інформаційних онлайн каналів в Україні: Telegram - лідер зростання

За перші 4 місяці 2022 року популярність Telegram зросла на 5,3%. Такого успіху не має жоден з месенджерів, а деякі навіть почали втрачати довіру.

Згідно дослідження рейтингу мобільних додатків, яке опубліковала компанія Kantar Україна (представник міжнародної компанії в галузі маркетингових досліджень – компанії Kantar):

Telegram за останні місяці суттєво збільшив свою аудиторію (94% у квітні  проти 89% у січні 2022 року) та  майже наздогнав Facebook за охопленням. Про це свідчать дані проєкту Kantar CMeter.

Попри стрімке зростання Telegramнезмінний лідер Viber продовжує залишатися топ-1 серед месенджерів.

Також, українці стали частіше слухати музику. Додаток YouTube Music вперше потрапив до рейтингу одразу на 18-ту позицію.

TikTok продовжує набувати популярності в Україні. У квітні додаток для створення та перегляду коротких відео піднявся на 16-ту позицію, захопивши прихильність половини мобільних інтернет-користувачів.

Застосунок для електронних документів та державних послуг Дія нині можна вважати неодмінною частиною смартфонів українців. Охоплення застосунку збільшилося на 10% за три місяці й досягло позначки 84%.

З подібними темпами зростає популярність додатку Google Pay для безконтактних оплат, яким у квітні користувалися 61% українців. На рівні з цим збільшення використання інтернет-банкінгу (Приват24, monobank та ін.).

За даними дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у травні та липні 2022 року, про довіру українців до різних інформаційних онлайн джерел, сучасний розподіл споживання має наступний вигляд. 

Специфіка медіаспоживання українців в умовах війни — домінування онлайн-каналів інформації (особливо Telegram і YouTube), що свідчить про кардинальну трансформацію медіаландшафту.

Попри критику онлайн-каналів через засилля фейків та дезінформації, населення доволі сильно довіряє інформації, опублікованій там, і відзначає низку інших переваг онлайн-джерел для себе.

За результатами телефонного опитування, 59% респондентів до топу отримання інформації віднесли — онлайн джерела з урахуванням соціальних мереж, а от телемарафон «Єдині новини» потрапляє до такого рейтингу у 43%.

Далі — спілкування з рідними / знайомими (25%), новинні інтернет-сайти (25%), телебачення (крім телемарафону) — 19%. Натомість, за результатами щоденникового дослідження, 48% витраченого на новини часу припадає на соціальні мережі, на телебачення — 34% (ще 11% — на сайти новин). Серед користувачів соціальних мереж 39% підписані на офіційні сторінки / каналів органів влади (половина з них — на Президента).

Що стосується соціальних мереж, то найбільше респондентів користуються Telegram (39% опитаних), трохи менше — Facebook і YouTube (24–26% відповідно). Крім цього, 20% опитаних до топ-2 мереж зарахували Viber.

Щоденникове дослідження також свідчить, що у трійці лідерів — це Telegram, YouTube і Facebook. Водночас, якщо аналізувати сумарний час споживання новин у соцмережах, то 41% припадає на Telegram, 37% — на YouTube, а на Facebook — лише 12% (6% припадає на Viber, а на всі інші мережі, разом узяті, — 3%).

Серед тих, хто отримує інформацію в інтернеті, 62% обирають короткі відео, а 61% — короткі інформаційні повідомлення.

За даними щоденникового дослідження, більшість респондентів надають перевагу відео до 15 хвилин. Перевага коротким повідомленням і відео корелює з результатами щоденникового дослідження, які свідчать, що користувачі переходять у Telegram для отримання новин.

Це можна пояснити необхідністю швидко отримати актуальні оперативні новини, зручним способом користування (наприклад, через телефон) навіть за умови перебуванням поза домом (наприклад, у сховищах), а також лаконічним форматом подання новин у ситуації, що швидко змінюється.

Водночас досі значним диференціюючим фактором у сфері медіаспоживання лишається вік. Якщо серед 18–29 -річних 87% обирають соціальні мережі, то серед вікової категорії 60+ про них говорять 34%, а от найбільше (61%) — про «Єдині новини». Онлайн наразі «програє» лише серед цієї вікової категорії. Крім цього, серед молоді 54% підписані на офіційні сторінки / канали, а серед респондентів віком 60+ років лише 6% читають офіційні пабліки.

КМІС також проаналізував загальний час споживання новин і розподілив соцмережі таким чином:

  • 41% — Telegram
  • 37% — YouTube
  • 12% — Facebook
  • 6% — Viber
  • 3% — інше.
Опитування КМІС

Дослідження також свідчить, що соцмережі популярні по всій країні, однак на Сході України прихильників більше — 62% респондента, в той час як на Заході — 58%. 

Відрізняються показники між споживачами новин з соцмереж у селах та містах. Якщо в сільській місцевості це 47% опитаних, то в містах з населенням понад 100 тисяч мешканців — 69%. Що стосується рівня освіти, то чим він вищий, тим більш популярні соцмережі як джерело інформації: їм надають перевагу 45% респондентів з повною середньою освітою і 69% респондентів з вищою освітою.

Джерело: КМІС

Telegram є найбільш популярним джерелом новин для 76% респондентів віком від 18 до 29 років і для 52% респондентів віком від 30 до 44 років

Як зазначає Deutsche Welle, люди частіше обирають Telegram, бо ця платформа одночасно виконує функції і месенджера, і соціальної мережі. В умовному рейтингу довіри від КМІС, Telegram-канали обирають 35% опитаних. Менше довіряють телебаченню (33%), YouTube-каналам (25%), Viber (20%) та Facebook (20%).

Джерело: КМІС

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв