П'ять трендів рослинної їжі у 2023 році

П'ять трендів рослинної їжі у 2023 році

Протягом останнього десятиліття рослинна дієта стає все поширенішою. Причина полягає не лише в перевагах рослинного харчування для здоров’я, а і в тому, що вибір веганських опцій — це також і піклування про добробут тварин та навколишнє середовище.

Активістки проєкту UA Plant-Based зібрали для вас 5 головних трендів рослинної їжі, які, на думку експертів, будуть популярними у 2023 році.

Чиста етикетка 

Чиста етикетка — це етикетка на харчових продуктах, на якій вказано, що продукт не містить того переліку інгредієнтів, які можуть сприйматися споживачами як небажані. Такими інгредієнтами можуть бути барвники, ароматизатори або консерванти.

Все більше людей перевіряють етикетки товарів. Однією з причин є те, що споживачі хочуть знати, які речовини потрапляють до їхнього організму, та надають перевагу харчовим продуктам із чіткими етикетками, на яких, крім складу, зазначається також, чи є товар екологічним.

Тренд “чистої етикетки” стане популярним у майбутньому, адже зараз багато людей стають уважнішими до свого здоров’я та стану навколишнього середовища.

Перероблені продукти 

Харчові відходи — глобальна проблема. Проте є хороші новини. Все більше й більше компаній, які займаються виробництвом рослинної їжі, допомагають розв’язувати цю екологічну проблему. Одна з п’яти головних тенденцій рослинної їжі, яка буде у тренді, — це доступність перероблених харчових продуктів. 

Перероблення продуктів — це практика використання інгредієнтів, які вважаються “відходами”. Прикладом переробленого рослинного харчового продукту є чипси зі жмиху, вироблені Pulp Pantry. Процес виготовлення соку залишає після себе волокнистий м’якуш. Pulp Pantry отримує такі “відходи” від різних компаній, що виробляють сік, та виготовляє чипси з цього інгредієнта.

Клітинні технології 

Ще один тренд рослинної їжі наступного року — це клітинні технології. Насправді багато споживачів вважають, що ця тенденція буде майбутнім харчової промисловості рослинного походження. Сьогодні вже кілька компаній почали продавати рослинне м’ясо та морепродукти. Наприклад, для приготування суші тепер доступні морепродукти на основі грибів.

Через переваги клітинних технологій для споживачів і навколишнього середовища експерти вважають, що набагато більше компаній зацікавляться цим методом, щоб виробляти більше харчових продуктів рослинного походження. 

Здоров’я планеті 

Останнім часом став популярним тренд “здоров’я планеті”. Харчова промисловість зробила свій внесок у знищення екосистеми, адже виробництво харчових продуктів призводить до забруднення навколишнього середовища та інших екологічних проблем.

Хороша новина в тому, що виробництво продуктів рослинного походження є більш стійким і екологічним у порівнянні з виробництвом продуктів тваринного походження. З цієї причини багато компаній намагаються розробити стратегії, направлені на зменшення шкоди для планети та зміцнення довіри споживачів. На думку експертів, починаючи з 2023 року буде створюватися все більше продуктів рослинного походження. 

Поживні речовини

Остання тенденція у цьому списку — це зосередження на поживності свого харчування. Користь їжі стала пріоритетом для виробників продуктів рослинного походження. На щастя, наука та інші технологічні досягнення допомогли виробникам забезпечувати своїх споживачів харчовими продуктами, багатими на поживні речовини. Тому, експерти вважають, що ця тенденція збережеться в майбутньому.

Приємний бонус

Хочете спробувати рослинне харчування, але не знаєте з чого почати? Долучайтеся до Plant-Based Challenge та дізнавайтеся про переваги та користь рослинних продуктів. Бережімо себе та нашу планету!

Переклад та адаптація: Настя Рашевська, активістка проєкту UA Plant-based

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв