Найдорожчі ресторанні бренди у світі за 2024 рік

Найдорожчі ресторанні бренди у світі за 2024 рік

Мережа Starbucks з оцінкою у 60,7 мільярдів доларів, став найдорожчим ресторанним брендом у світі за 2024 рік.

Свій щорічний звіт за 2024 рів про найдорожчі та найсильніші ресторанні бренди у світі опубліковала компанія Brand Finance.

За даними звіту:

  • Luckin Coffee і Jollibee демонструють вражаюче зростання вартості бренду
  • Гіганти швидкого харчування падають у силі бренду
  • Тріумф Haidilao: бренд стає найсильнішим у своєму секторі

Starbucks є найдорожчим ресторанним брендом у світі вже восьмий рік поспіль, після збільшення вартості бренду на 14% до 60,7 мільярда доларів США. Це підвищення вартості бренду узгоджується з планом переосмислення мережі кав’ярень, започаткованим у вересні 2022 року, яке наголошує на розширенні та сильнішій підтримці співробітників і нових, практичних концепціях закладів. Зростання також підкріплюється зростанням попиту на продукцію мережі, особливо коли люди повертаються до своїх офісів, підкреслюючи незмінну привабливість бренду на ринку.

Американські бренди складають 19 з 25 найкращих брендів у рейтингу і разом складають 90% загальної вартості брендів. McDonald’s (вартість бренду зросла на 3% до 38,0 млрд доларів США) і KFC (вартість бренду впала на 20% до 14,2 млрд доларів США) замикають трійку лідерів, займаючи 2-е і 3-е місця відповідно.

Алекс Хей, керуючий директор Brand Finance Asia, прокоментував: 

«Глобальна ресторанна індустрія працює над тим, щоб звернути увагу на клієнтів, які зазвичай мають нижчий наявний дохід і, можливо, борються з зростаючою вартістю життя, а фаворити фаст-фуду відчувають «жару». Дослідження Brand Finance демострує, що зростання цін на меню негативно впливає на настрої клієнтів, що призвело до помітного зниження сили бренду серед основних гравців у всьому секторі. Проте ті бренди, які зуміли підтримувати доступні цінові стратегії, не тільки зберегли, але й збільшили силу свого бренду з року в рік, з помітними прикладами, включаючи Jollibee, Dunkin та Haidilao

Luckin Coffee та Jollibee демонструють вражаюче зростання вартості бренду

Luckin Coffee є найбільш швидкозростаючим ресторанним брендом у рейтингу 2024 року, зафіксувавши зростання вартості бренду на 96% до 1,5 мільярда доларів США. Це зростання відбулося після помітного розширення, коли мережа відкрила 1485 нових закладів у Китаї та вийшла на ринок Сінгапуру минулого року.

Вирізняючись інноваційним підходом до ціноутворення, Luckin Coffee забезпечує співвідношення ціни та якості, пропонуючи доступні та привабливі варіанти для споживачів. Це, разом із привабливими знижками та акціями, сприяло тому, що бренд отримав сильний резонанс на масовому ринку.

Jollibee є другим найбільш швидкозростаючим брендом цього року, вартість якого зросла на 51% до 2,3 мільярда доларів США. Компанія відзначила вражаючі фінансові показники та стійкий імпульс, значно розширивши свою ресторанну присутність, особливо на міжнародних ринках, і зосередившись на широкому меню високоякісної їжі за доступними цінами.

Jollibee також є чемпіоном на внутрішньому ринку, пишаючись улюбленими продуктами, які подобаються філіппінцям. Нещодавно компанія залучила улюблену філіппінську зірку Джоліну Магдангал та її дітей як «обличчя бренду» для просування нового асортименту пропозицій, орієнтованих на дітей.

Гіганти швидкого харчування падають у силі бренду

Дослідження Brand Finance показує зниження потужності бренду для основних гравців, зокрема McDonald’s , KFC , Domino’s Pizza , Subway і Burger King , з даними, що вказують на зниження показників обслуговування клієнтів, сприйняття цін і того, наскільки ймовірно, що вони рекомендуватимуть ресторан своїм друзям та знайомим. 

Тріумф Haidilao: бренд стає найсильнішим у секторі 

Haidilao стає найсильнішим ресторанним брендом у світі з індексом сили бренду (BSI) 90,8 зі 100 і є одним із небагатьох брендів у різних секторах, які отримали рідкісний рейтинг AAA+ від Brand Finance. 

Сила бренду Haidilao, ймовірно, пов’язана з його інноваційним підходом до обслуговування гостей. Ресторан пропонує безкоштовні розваги, такі як манікюр і настільні ігри, щоб клієнти були зайняті та щасливі під час очікування. Ця стратегія також принесла Haidilao Brand Finance найвищу оцінку за обслуговування клієнтів у Китаї, рідному ринку ресторану.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв