McDonald's програє суд за товарний знак Big Mac з ірландським Supermac's

McDonald's програє суд за товарний знак Big Mac з ірландським Supermac's

У суді за право власності товарного знаку Big Mac у Європейському союзі, McDonald’s програє боротьбу з ірландським конкурентом Supermac’s.

Генеральний суд ЄС зазначив у своєму рішенні, що американському гіганту швидкого харчування не вдалося довести, що він справді використовував етикетку Big Mac протягом п’ятирічного періоду для сендвічів з куркою, продуктів з птиці або ресторанів на користь ірландського фаст-фуду Supermac’s.

Big Mac — це відомий гамбургер мережі із двох яловичих котлет, сиру, листя салату, цибулі, солоних огірків і соусу Біг Мак. Він був винайдений у 1968 році франчайзі з Пенсільванії, який вважав, що компанії потрібен сендвіч, який сподобався б дорослим.

Рішення стосується не лише назв гамбургерів. Це відкриває двері для експансії Supermac’s, що базується в Голуеї, в інші країни ЄС. Суперечка спалахнула, коли Supermac’s подали заявку на реєстрацію назви своєї компанії в ЄС під час розробки планів розширення. McDonald’s заперечував, кажучи, що споживачі будуть збиті з пантелику, оскільки він уже є торговою маркою Big Mac.

У 2017 році Supermac’s подала запит до Управління інтелектуальної власності ЄС на скасування реєстрації торгової марки McDonald’s Big Mac, заявивши, що американська компанія не змогла довести, що протягом п’яти років вона використовувала цю назву для певних категорій, які конкретно не пов’язані з бургером. Це «вікно часу» в Європі, коли торгова марка має бути використана, перш ніж її можна буде вилучити.

Після того, як регулятор частково задовольнив запит Supermac’s, McDonald’s звернувся до суду ЄС.

«McDonald’s не довів, що оскаржуваний знак був використаний для справжнього використання» у зв’язку з курячими бутербродами, їжею, виготовленою з продуктів з птиці, або послугами, пов’язаними з роботою фаст-фуду, ресторанів, що надаються через продажі в авто або на вивіз, заявив суд, відповідно до до прес-реферату свого рішення.

Supermac’s зобразив це рішення як перемогу в стилі Давида та Голіафа. Керуючий директор Пет МакДонах звинуватив McDonald’s у «залякуванні з метою придушення конкуренції».

«Це важливе рішення, яке передбачає здоровий підхід до використання торговельних марок великими транснаціональними компаніями. Це значуща перемога для малого бізнесу в усьому світі», – йдеться в заяві МакДонаха.

Ірландська компанія не продає сендвіч під назвою Big Mac, але має один з них під назвою Mighty Mac з аналогічними інгредієнтами.

McDonald’s не збентежило це рішення, яке буде можливо оскаржити у Вищому Європейському суді з питань права.

«Рішення Загального суду ЄС не впливає на наше право використовувати торгову марку «BIG MAC», — йдеться в заяві компанії для преси. «Наш культовий Біг Мак люблять клієнти по всій Європі, і ми раді продовжувати з гордістю обслуговувати місцеві громади, як ми це робили протягом десятиліть».

Supermac’s  — ірландська мережа ресторанів швидкого харчування, відкрита в 1978 році. Перший ресторан був розташований у Баллінасло, невеликому містечку в графстві Голуей на заході Ірландії. Станом на 2015 рік мережа налічує 106 ресторанів, розташованих по усій Ірландії. Функціонує також безліч точок франшизи, включаючи приватні ресторани. Supermac’s обслуговує в середньому 320 000 клієнтів на тиждень, має річний дохід 79,9 млн. євро і отримує прибуток 7,4 млн. євро, згідно з річним звітом за 2013 рік. Головний офіс компанії розташований у бізнес-парку в Баллібріт, графство Голуей.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв