Маніфест української кухні від українських шефів

Маніфест української кухні від українських шефів

«Ми — покоління українських шефів. І нам є що сказати!» — так починається проголошення Маніфесту української кухні для усіх, хто хоче бачити Україну на гастрономічній мапі світу.

Як повідомляє Ігор Лаврешин у своєму фейсбуці:

«Ми визначаємо українську кухню як невіддільну частину національної ідентичності, складову української культури та побуту. Саме у їжі, методах її приготування та компонентах страв приховані культурні особливості нашого народу.

Українська кухня унікальна своїми локальними продуктами, яким чорнозем надає особливих властивостей – натуральність, екологічність та якість. Тому ми беремо українські продукти та на їх основі створюємо страви і рівня fine dining, і comfort та streetfood.

Ми підтримуємо крафтові господарства та приватних фермерів, які поставили собі за мету вирощувати органічні та екологічно чисті продукти.

Ми шанобливо ставимось до цінностей усіх українців, однак наголошуємо на потребі створити новий, унікальний український гастрономічний шлях.

Ми вважаємо кухню національностей та народностей, які проживають на території України, невіддільною складовою української гастрокультури.

Ми закликаємо усіх українських шефів об’єднатися та створити повноцінне українське гастроком’юніті, побудоване на взаємоповазі та взаємопідтримці. Час ставати не конкурентами, а колегами, які будуть разом підвищувати рівень української гастрономії.

Ми вважаємо, що наступні кроки нададуть українській кухні голосу і зроблять Україну та її гастрономію цікавою та цінною для світу:

  • Відродження та збереження рецептур, технік, технологій української кухні для наступних поколінь
  • Навчання нового покоління кухарів та передача їм знань про українську кухню
  • Популяризація української кухні серед рестораторів та інвесторів
  • Підтримка локальних фермерських виробників та допомога у їх розвитку
  • Дотримання принципів sustainability та no waste підходу
  • Сприяння створенню ефективної стратегії розвитку внутрішнього та в’їздного гастротуризму
  • Участь у міжнародних гастроподіях та колаборації зі світовими шеф-кухарями для популяризації України у світі

З повним текстом Маніфесту, а також переліком шефів-підписантів – за цим посиланням >>>

Все фото и видеоматериалы получены из открытых публичных источников, представлены исключительно в ознакомительных целях и принадлежат их Владельцам
Отставить отзыв