Леонор Еспіноса - найкраща жінка-кухар світу 2022 року

Леонор Еспіноса - найкраща жінка-кухар світу 2022 року

Напередодні церемонії нагородження, запланованої на 18 липня в Лондоні, 50 найкращих ресторанів світу назвали Леонор Еспіносу переможцем нагороди «Краща жінка-кухар світу» 2022 року

Шеф-кухар-власниця ресторану Leo в Боготі, Колумбія, у 2017 році була визнана найкращою жінкою шеф-кухарем Латинської Америки та відома своїми дослідженнями про місцеві інгредієнти та біорізноманіття місцевих продуктів Колумбії.

Престижна нагорода присуджується жінкам-кухарям, які відзначилися тим, що намітили нові шляхи в майбутнє, і це звання присуджує журі експертів з усього світу.

«Я отримую цю нагороду з великою радістю, тому що тепер мій голос буде чути трохи більше», — сказала Еспіноса. 

«Це нагорода, яка дозволить мені й надалі використовувати кухню як важливий важіль для створення соціального та економічного добробуту, особливо в країнах, що розвиваються».

Займаючись кулінарними дослідженнями щодо покращення місцевих продуктів та біорізноманіття, Леонор Еспіноса є прихильником соціальної функції гастрономії та суттево впливає на відродження колумбійської гастрономічної культури.

Минулого року вона перенесла свій ресторан до ексклюзивного району Чапінеро в Боготі з абсолютно новим підходом: шеф-кухар створив оригінальне дегустаційне меню, виготовлене виключно з місцевих інгредієнтів, з поодинокими стравами, які описують подорож до відкриття гастрономічної культури Колумбії. Це шлях, натхненний концепцією Cycle-Biome, яка вивчає різні колумбійські екосистеми та способи використання нещодавно відкритих інгредієнтів на кухні.

Леонор Еспіноса стала одним із найвідоміших латиноамериканських кухарів свого покоління, захищаючи біорізноманіття та культурне різноманіття своєї країни, як ніхто інший. Ми раді відзначити її неймовірну роботу цією великою нагородою», – сказав Вільям Дрю, директор премії The World’s 50 Best Restaurants.

Еспіноса також стала володарем Баскської кулінарної премії, всесвітнього визнання, що присуджується Баскським кулінарним центром та урядом Басків людям, чиї кулінарні проекти покращили життя та соціальні умови споживачів. 

У 2020 році вона також була нагороджена нагородою Estrella Damm Chefs’ Choice Award як частина 50 найкращих ресторанів Латинської Америки, з єдиною нагородою, за яку проголосували шеф-кухарі, за суттевий позитивний вплив на ресторанну індустрію.

Вивчивши економіку та образотворче мистецтво, а також попрацювавши менеджером у сфері реклами, Еспіноса відчув тягу до кухні. У 2005 році вона відкрила ресторан, який носить її ім’я. Спочатку називався Leo, але відомий як Leo Cocina y Cava, який  поєднує традиційну та сучасну колумбійську кухню. 

У 2015 році ресторан повернувся до своєї початкової назви, став орієнтиром і зайняв 46 місце в списку 50 найкращих ресторанів світу 2021 року.

Також Епіноза вже давно співпрацює з Funleo, неприбутковою організацією, яку вона заснувала у 2008 році разом зі своєю дочкою Лаурою Ернандес-Еспіносою (головний сомельє Лео). 

Співпраця між матір’ю та донькою, які досліджують інгредієнти та технології предків, котрі використовували корінні народи, та є джерелом натхнення для меню, запропонованого в Leo. 

Сьогодні асоціація продовжує пропагувати ідентичність, але також має на меті поширювати кулінарні традиції місцевих сільських громад, підтримуючи їх економічне благополуччя та здорове харчування.

Відтепер і до липня інші спеціальні нагороди будуть представлені в рамках 50 найкращих ресторанів світу 2022 року, спонсорами якого є S.Pellegrino & Acqua Panna. Тепер залишається лише чекати нових одкровень до фіналу, який пройде на ринку Old Billingsgate в Лондоні.

Отставить отзыв