Як отримати відгуки про ресторан?

Власники лише деяких ресторанів повною мірою зрозуміли наскільки важливо збільшувати кількість відгуків на спеціалізованих сайтах та у Google Places від задоволених клієнтів. Справа  в тому, що це може принести величезну користь у розвитку вашого бізнесу. З усіх прийомів маркетингу, відгуки, так би мовити, «з вуст в уста» справляють найбільше враження на потенційних клієнтів. Якщо у вас немає стратегії, як отримати ці дорогіцінні відгуки десятками чи, навіть, сотнями, ви повинні негайно про це задуматися.

Не кожен відвідувач ресторану здогадається написати щось про вас і не тільки тому, що у нього немає часу чи бажання. Тому не соромтеся попросити про це, розмістивши відповідну інформацію у меню, на офіційному сайті чи на спеціальних буклетах. 

Важливо також навчити персонал вирізняти задоволених клієнтів та з вдячністю нагадати їм про відгуки. Офіціант чи менеджер ресторану повинен уміти визначити ідеальну цільову аудиторію для такого прохання. В першу чергу, це стосується відвідувачів зі смартофонами, планшетами, які можуть залишити відгук прямо в ресторані. Особливою категорією людей є гурмани, що цінують якість приготування їжі: такі ентузіасти часто діляться інформацією про хороші ресторани між собою та рекомендують іншим у своїх блогах та соціальних мережах.

Щоб стимулювати персонал, поторібно роз’яснити, що наявність відгуків, особливо позитивних, є в вигідними для них. Нехай обслуговуючий персонал знає, що за кожен позитивний відгук, вони отримають певну матеріальну винагороду чи бонус в якості працівника.

Як же правильно попросити відвідувача залишити відгук? Головне, пам’ятати, що клієнт робить ВАМ послугу, тому ніякої грубості чи вимоги зі сторони працівника ресторану не повинно бути. Крім того, потрібно навчити людей правильно сприймати відмову чи відмазку, ні в якому разі не ображатися, не кривитися, адже це право відвідувача і він вам нічим не зобов’язаний.

Ось приклад, як можна досягти бажаного результату:

«Вам сподобалася вечеря? Дякуємо! Я помітив, що у вас є смартфон. Ви хотіли б отримати безкоштовний коктейль в обмін на відгук про ваше перебування у нашому ресторані на сайті (вказуємо сайт), поки ми готуємо для вас коктейль? Будемо вдячні, якщо ви згадаєте про рівень обслуговування, адже це допоможе нам покращити нашу роботу.» Такий сценарій розмови допомагає стимулювати і персонал працювати краще, адже у відгуку часто з’являються імена офіціантів та менеджерів ресторану.  

Правильно реалізована стратегія може зі швидкістю світла збільшити кількість відгуків. Часто клієнти більш зацікавлені у ресторанах, про які вони залишили відгуки від свого імені, і, щоб довести, що вони мають рацію, вони приводять та рекомендують вас своїм друзям. Окрім того, багато спеціалізованих веб-сайтів розміщають ресторани із кращим рейтингом  в топі своїх каталогів, що автоматично робить їх більш популярними. Якщо користувачі таких сайтів відвідають ваш ресторан, є велика можливість, що і вони захочуть поділитися враженнями з іншими.

Отставить отзыв