Глобальні тренди для ресторанів, які вплинуть на меню у 2023 році

Глобальні тренди для ресторанів, які вплинуть на меню у 2023 році

За даними авторитетної дослідницької компанії Technomic опублікований аналітичний звіт про глобальні фудтенденції у світі.

Прогнозувати тенденції 2023 року наприкінці 2022 року – справа ризикована. Хто б міг передбачити, коли ми святкували Новий рік 2019, що у 2020 році світ охопить пандемія, про яку все ще говорять сьогодні? І деякі цьогорічні тренди, як-от світовий дефіцит Sriracha, у 2021 році звучали як вигадка.

Але щороку дочірня компанія Restaurant Business Technomic випускає набір прогнозів глобальних тенденцій на основі даних і меню з усього світу.

Наближаючись до 2023 року, Аарон Журдан, директор з міжнародних досліджень і аналітики Technomic, пропонує короткий огляд шести тенденцій, які потенційно можуть вплинути на громадське харчування та ресторани в найближчі місяці.

Екологічність

Оператори, як правило, відсували стійкість на другий план, оскільки боролися з проблемами постачання та робочої сили, витратами на їжу та відновленням від пандемії. Але планета не стає здоровішою, про що свідчать нещодавні різкі зміни погоди та руйнівні сили природи, і настав час прийняти підхід «зараз або ніколи» до ініціатив щодо зміни клімату та сталого розвитку.

Оператори в усіх сегментах — не лише екологічно свідомі інді-шеф-кухарі та директори закладів харчування в коледжах — уважно придивляться до свого вуглецевого сліду, вибору упаковки, стратегій пошуку джерел, складу меню та інших змінних, які впливають на здоров’я планети.

Продукція рослинного походження

В США спостерігається деяка негативна реакція на оброблені м’ясні продукти рослинного походження, продажі яких не змінюються або падають. Але Technomic прогнозує, що «бульбашка» не збирається лопнути, судячи з глобальних уподобань.

У той час як міжнародні офіси великих ресторанних мереж продовжують відчувати попит на рослинні гамбургери та курячі альтернативи, споживачі також переходять на інші, більш натуральні рослинні білки, включаючи тофу, сейтан, темпе та котлети з чорної квасолі. Та й самі овочі займають головну роль в меню. Цвітна капуста та авокадо є лідерами, але інші овочі (кабачки, юка та ямс) та місцеві зернові (сорго, булгур та фоніо) починають все більше поступати в глобальне меню.

Їжа на винос та доставка

Споживачі не збираються відмовлятися від зручності їжі на винос, але вони незадоволені захмарними комісіями за доставку третьою стороною. Takeaway — або винос, як це називають у США — збирається вкрасти частку від доставки серед клієнтів поза приміщенням.

В 2022 році в концепціях обмеженого обслуговування було встановлено більше шафок для самовивозу, прилавків і полиць, а також додано додаткові смуги для проїзду та вікна для виносу. Очікуйте буму в цих форматах, які можна взяти з собою, а також на появу нових рішень поза приміщенням.

Страви з Лівану

Вулична їжа, більш поширена на Близькому Сході, в Азії та Латинській Америці, починає усе більше проникати в меню закладів в США. Technomic прогнозує, що ця тенденція прискориться в 2023 році, а наступна хвиля прийде з Лівану.

Закусочні в усьому світі вже знайомі з деякими фірмовими стравами країни, зокрема з шаурмою, фалафелем, хумусом і лавашами. Але є широкий асортимент мезе (закусочних страв), а також маринованих овочів, лабне (йогуртовий сир), кіббе (м’ясний фарш і булгур) і ман’уше (лепешки з заатаром), які здебільшого незнайомі.

Ці продукти мають здоровий, авантюрний смак і рослинний дух — усе те, чого шукають споживачі. Оператори скористаються можливістю підняти цю ліванську кулінарну спадщину від коріння вуличної їжі та навіть виростити її, щоб стати основою для нових концепцій.

Сезонні пропозиції за межами сезону

Обмежені за часом пропозиції випереджають традиційні вікна, щоб запустити міжсезоння. Гарбузові спеції в серпні та м’ята перцева в жовтні є найбільш очевидними прикладами цієї тенденції, але оператори навіть рекламують Різдво в липні та LTO на тему сакури, які не синхронізуються з часом цвітіння сакури навесні.

Щоб зацікавити гостей і перевершити конкуренцію, очікуйте, що у 2023 році ми побачимо більше таких «несезонних» акцій. Technomic прогнозує, що гарбузова спеція має потенціал стати цілорічним смаком у кавовому меню.

Суші, поке та севіче

Ці страви з риби виникли в Японії, на Гаваях і в Латинській Америці відповідно, але змішалися з іншими кулінарними традиціями, коли вони пробилися в мейнстрім. Усі вони дуже зручні для подорожей, і оскільки ресторани за межами закладу продовжують розвиватися, є потенціал для нових інтерпретацій у майбутньому. 

Суші в мексиканському стилі – це вже річ, згорнуті з такими неяпонськими інгредієнтами, як бекон, кінза, вершковий сир, соус чіпотле, манго та плантани.

Журден стверджує, що концепції poke продовжуватимуть процвітати в усьому світі, маючи багато можливостей для розширення в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. А у 2023 році може з’явитися фаст-кежуал севічерія.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв