Чи ставлять роботи-бармени під загрозу роботу людей?

Чи ставлять роботи-бармени під загрозу роботу людей?

Роботи-бармени — ця історія така ж стара, як і роботи. Але з новими технологічними досягненнями, які відбуваються щодня, чи зможуть роботи-бармени дійсно замінити людей за барною стійкою?

Нові дані Управління національної статистики Великобританії показують, що наприкінці 2023 року в сфері гостинності було 112 тисяч вакансій, порівняно зі 147 тисяч у той самий час у 2022 році.

Однак поточна кількість вакансії залишаються набагато вищими, ніж до COVID-19, коли їх було 89 тисяч, а фактичний рівень зростання вакансій у країні зараз становить біля 8%.

Тому багато компаній все ще шукають персонал для ресторанів, барів та кафе.

Але, для вже зайнятих робочих місць у квітні планується підвищення національного прожиткового мінімуму, що призведе до додаткового зростання витрат для підприємств, які і зараз переживають труднощі.

Технології можуть допомогти послабити деякі з цих навантажень. Кейт Ніколлс, виконавчий директор UKHospitality, сказала: «У зв’язку з зростанням витрат у всьому світі, підприємства гостинності будуть шукати шляхи підвищення ефективності, зниження витрат і підвищення продуктивності. Технології можуть зіграти в цьому певну роль, і, якщо це можливо та доступно, компанії досліджуватимуть, як вони можуть розвивати свою діяльність таким чином. Наприклад, використання систем самостійного замовлення та кіосків самообслуговування в закладах швидкого обслуговування та автоматизованих систем для простих завдань на кухнях».

І Кейт не вважає що є загроза робочим місцям для людей.

«Наші люди є основою для бізнесу у сфері гостинності, і ми не очікуємо, що це зміниться найближчим часом», — каже вона. «Просунуті навички, необхідні, наприклад, нашим кухарям, просто не в змозі відтворити за допомогою технологій і автоматизації».

«Ось чому одним із наших головних пріоритетів, як сектору діяльності, є інвестування, розвиток і зростання наших нових і існуючих талантів, оскільки вони залишатимуться надзвичайно важливими для ринку для майбутніх поколінь».

Роботи-бармени та офіціанти зі штучним інтелектом досі сприймалися як розвага — спосіб застосування технології на практиці з «низькими витратами».

Наші аналоги-автомати також є простим способом потрапити в заголовки. Навіть такі знаменитості, як Кендалл Дженнер, погодилися; модель, член родини Кардашьян, найняла робота-бармена, щоб подавати напої на презентації її бренду 818 Tequila у 2022 році, що призвело до незліченних новин і відео в Інтернеті.

Richtech — робототехнічна компанія зі штату Невада, яка відповідає за робота Дженнера, показала свою останню модель на виставці споживчої електроніки (CES) у 2024 році, повідомляє діловий журнал Inc.

З ціною в 180 тисяч доларів ADAM, як називають робота, навряд на цей час, зможе «вкрасти» чиїсь робочі місця. Загалом Richtech вдалося запустити лише шість ADAM.

Однак, тепер компанія взяла на роботу усіх своїх роботів, підкреслюючи їх здатність змінювати індустрію гостинності вже зараз.

Роботи ADAM працюють бариста у двох нью-йоркських закладах Botbar Coffee на Таймс-сквер і в Брукліні, а також у ClouTea, магазині боба-чаю в Caesar’s Palace у Лас-Вегасі.

Компанія Richtech мала намір продемонструвати нові можливості ADAM з його «яйцеподібним» корпусом і стилізованими «руками», що дає змогу одночасно вести розмову з гостями і більш легко працювати з колегами.

Тулуб робота, який прикріплений до підлоги, щоб він міг обертатися з повною свободою на 360 градусів, займає всього хвилину, щоб приготувати напій.

Роботи на кшталт ADAM коштують 180 тисяч доларів за штуку, тому це велика інвестиція для закладів гостинності. Але враховуючи, що зарплати постійно зростають, а технології щодня вдосконалюються, роботи-бармени та офіціанти — можуть колись стати бажаним активом для компаній.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв