Веганський брендинг: повний посібник зі створення успішного веганського бренду

Веганський брендинг: повний посібник зі створення успішного веганського бренду

Якщо ви хочете створити успішний веганський бізнес, вам знадобиться чудова стратегія веганського брендингу.

Є мало галузей, які ростуть так само швидко, як веганська їжа. У той час як веганська індустрія на сьогодні коштує вражаючих 4,5 мільярди доларів, ці цифри будуть зростати — експерти передбачають, що веганський ринок продовольства буде оцінений у приголомшливих 24,3 мільярда доларів до 2026 року.

При такому зростанні, потенціалі та можливостях, зараз ідеальний час, щоб потрапити у веганську індустрію. Але якщо ви хочете досягти успіху, недостатньо мати чудовий продукт – у вас має бути веганський бренд, що запам’ятовується.

Але як саме побудувати бренд, який виділиться на веганському ринку? Занурмося у всі веганські брендинги та розберемось, як саме створити особливий та привабливий веганський бренд.

 • Основи брендингу: різниця між брендом, брендингом та ідентичністю бренду;
 • Питання, які варто поставити собі перед створенням бренду;
 • Визначення ваших конструктивних блоків;
 • Розробка ключових елементів веганського бренду;
 • Об’єднання всього разом у брендбук;
 • Що потрібно пам’ятати при брендуванні свого веганського бізнесу.
Основи брендингу: різниця між брендом, брендингом та ідентичністю бренду

Перш ніж ми зануримось у те, як брендувати ваш веганський бізнес, зупинімось на хвилину, щоб розкрити основи брендингу.

Що стосується брендингу вашого бізнесу, то потрібно зрозуміти три ключові поняття: бренд, брендинг та ідентичність бренду. Назвемо їх «3Б».

Різниці між трьома Б можуть бути незначними, але ці відмінності важливі для розуміння під час створення вашого бренду:

 • Бренд – це сприйняття зовнішнім світом (включаючи сприйняття вашими клієнтами) компанії.
 • Брендувати – це дієслово, будь-яка дія, яку ви робите, щоб сформувати свій бренд і реалізувати його.
 • Ідентичність бренду – це всі ключові елементи, які ви створюєте під час брендингу – ваш логотип, візитна картка, вебсайт та упакування.

Усі три Б грають ключову роль у створенні успішного та впізнаваного веганського бренду. Думайте про них, як про будівельні блоки; кожен з них формує інший – і вам потрібно всі три, щоб створити згуртований і успішний веганський бізнес.

Питання, які варто поставити собі перед створенням бренду

Розуміння основ брендингу – це важливий крок, але перш ніж почати будувати свій веганський бренд, є кілька ключових питань, на які потрібно дати відповідь.

Хто ви?

Загалом, найуспішнішими брендами є ті, які встановлюють зв’язок зі своїми покупцями. А оскільки веганська індустрія достатньо конкурентоспроможна, то налагодження цього зв’язку стає ще важливішим.

Ваші клієнти не зможуть ототожнювати себе з вами, якщо у вас немає чіткої ідентичності, тому важливо визначити, хто ви як бренд, перш ніж розпочати процес брендингу.

Перш ніж почати брендувати свою веганську компанію, знайдіть час, щоб зрозуміти, хто ви є як компанія, і як ви хочете, щоб ваша аудиторія впізнавала вас. Один корисний і простий спосіб докопатись до того, хто ви є як бренд, – це запитати себе «як би я описав свій бренд трьома словами?»

Наприклад, якщо ви запускаєте лінійку веганського масла, орієнтовану на батьків, ваші прикметники можуть бути «зручними, екологічними та етичними». Якщо ваша лінія веганського вершкового масла була орієнтована на гурманів чи шеф-кухарів, ці прикметники можуть змінитись на «гурманські, найкращі та ексклюзивні».

Річ у тому, що зведення вашого бренду до кількох прикметників може допомогти вам зрозуміти, хто ви є і що намагаєтеся досягти. Отримавши цю чіткість, ви можете використовувати її для керування процесом брендингу та прийняття рішень.

Хто ваша аудиторія?

Знову ж таки, успіх вашого бренду залежить від того, наскільки сильний зв’язок зі своєю аудиторією ви можете створити, саме тому так важливо зрозуміти, хто саме ця аудиторія.

Перш ніж занадто сильно зайнятися брендингом, знайдіть час, щоб створити ідеальний портрет клієнта. Дізнайтеся якомога більше деталей. Хто вони? Що вони шукають у своїх продуктах та бренд-партнерах? Вони досвідчені вегани, вегани-новачки чи особи, що тільки цікавляться рослинним харчуванням? Наприклад, можливо, ваш цільовий клієнт новачок у веганському стилі життя та шукає альтернативні продукти, які замінять м’ясо та молочні продукти, які вони звикли включати у свій раціон. Або, можливо, ваш цільовий клієнт є веганом з етичних причин і прагне співпрацювати з брендами, орієнтованими на захист прав тварин.

Чим більше ви знаєте про своїх ідеальних клієнтів, перш ніж починати брендинг, тим більше ви можете використовувати ці знання для прийняття рішень, і, в кінцевому підсумку, створити веганський бренд, який справді має зв’язок з  клієнтами.

Хто ваші конкуренти і чим ви відрізняєтесь від них?

Як уже згадувалося, в останні роки веганський бізнес неймовірно зріс і продовжує швидко розвиватись. Через це постійно з’являються незліченні нові веганські бренди.

Ось чому, якщо ви хочете, щоб ваш веганський бренд досяг успіху, важливо знати, хто ваші конкуренти, і, що ще важливіше, чим ви відрізняєтеся від них.

На прилавках вже є багато брендів з товарами на рослинній основі. Знання того, що робить вас унікальними, інноваційними та відмінними від інших веганських брендів, допоможе вам прорватися через безлад, привернути увагу ваших клієнтів та заохотить їх обрати ваш бренд понад сотні інших опцій на ринку.

Які місія та цінності вашого бренду?

Наявність сильної місії та цінностей важливі для будь-якого бізнесу, але особливо вони важливі у веганському брендингу.

Величезний відсоток вашої клієнтської бази є веганським через їхні переконання, етику та цінності, і їм потрібно знати, що будь-які бренди, з якими вони працюють, або продукти, які вони купують, узгоджуються з їхніми переконаннями, етикою та цінностями.

Перш ніж почати активно будувати свій бренд, важливо зрозуміти вашу корпоративну місію та цінності.

Ваша місія – це «чому», що стоїть за вашим веганським брендом, тому це чудовий початок. Чому ви запускаєте свій веганський бренд? Якщо вам потрібна допомога щодо визначення вашої корпоративної місії, спробуйте заповнити проміжки наступного твердження: “Наша компанія існує для того, щоб ______. Через п’ять років ми плануємо _____. “

Визначивши свою місію, саме час окреслити корпоративні цінності. Ваші цінності є не лише ключовими для керування вашою внутрішньою веганською стратегією брендингу, вони також допоможуть вам встановити справжній зв’язок із клієнтами. За що ви виступаєте як бренд і що це говорить вашій веганській аудиторії? Наприклад, марка харчових продуктів та напоїв на основі рослинних продуктів Good Karma чітко вказує свої корпоративні цінності: “Good Karma – це не просто наше ім’я – це натхнення для всього, що ми робимо. Ми віримо у святкування маленьких, але могутніх дій добра”.

Ваша корпоративна місія та цінності повідомляють, хто ви є, за що ви виступаєте і що ви намагаєтеся досягти для себе, своєї команди та своїх клієнтів. Вони відіграють ключову роль, щоб допомогти вам знайти своє місце у веганській індустрії.

Ви хочете використовувати веганську термінологію у своєму бренді?

Ще одне питання, на яке потрібно відповісти перед тим, як розпочати брендинг свого веганського бізнесу, – чи будете ви використовувати веганську термінологію у своєму брендингу.

Це може здатися дурним питанням (ми веганська компанія; звичайно, ми будемо використовувати веганську термінологію в нашому брендингу!), але правда в тому, що використання певних термінів (наприклад, «веган» або «без м’яса») може бути не найкращою ідеєю для вашого бренду.

По-перше, веганська їжа та продукти можуть сподобатися кожному, але введення терміна «веганський» на продукт може зробити його ексклюзивним і відвернути не веганів. Використання таких термінів, як «на рослинній основі», може допомогти донести таку саму ідею, не відвертаючи потенційних клієнтів, які не є веганами.

Також використання термінології на кшталт «без м’яса» або «без тваринного білка» може змусити клієнтів сумніватися в якості та смаку вашої продукції. Недавнє дослідження університету Стенфорда виявило, що учасники вибирали овочі, описані «поблажливою» мовою на 41% більше, ніж овочі з «обмежувальною, “здоровою”» мовою. Отже, якщо ви хочете, щоб ваші продукти продавались, важливо уникати виразів, які люди можуть читати як надмірно «обмежувальні для здоров’я», як «без м’яса» або «без молочних продуктів і яєць».

Як це правильно зробити? Beyond Meat. Вони не лише уникають використання на упаковці «веган» (як-от “котлета на основі рослин» або «ковбаси на основі рослин»), вони також орієнтуються на те, що пропонують свої продукти, а не те, що саме вони не містять. Замість того, щоб зосередитись на нестачі м’яса, “beyond” у назві їхньої компанії пропонується вийти за межі традиційних м’ясних продуктів і, використовуючи привабливі слова, такі як “шиплячі” та “тепер м’якші, ніж будь-коли”, вони спокушають клієнтів.

Визначення ваших конструктивних блоків

Після того, як ви відповіли на питання, що стосуються попереднього брендування, потрібно визначити конструктивні блоки для вашого бренду.

Існує кілька основних принципів дизайну та елементів, які потрібно визначити, щоб керувати процесом брендингу, включаючи такі:

 • Типографія. Шрифти, які ви використовуєте у своєму бренді, можуть (і будуть!) надсилати вашим клієнтам надійне повідомлення про ваш бренд. Наприклад, якщо ви запускаєте дитячий веганський продукт, використання веселого, ексцентричного графічного шрифту може стати хорошим вибором – але якщо ви запускаєте компанію веганських доповнень, вам потрібно скористатися чимось більш сучасним, спрощеним і витончений.
 • Палітра кольорів. Колір – це один з найпотужніших інструментів у вашій стрічці інструментів, що стосується брендингу – особливо, якщо мова йде про брендинг харчових продуктів. Люди створюють сильну асоціацію з кольором, і коли ви дійсно розумієте ці асоціації, ви можете стратегічно вибирати кольори й використовувати колірну палітру бренду, щоб надихнути на конкретні думки, емоції та реакції вашої аудиторії. Наприклад, як веганський бренд ви, можливо, захочете включити зелений, який люди асоціюють із природою. у свою палітру кольорів. 
 • Форма. Гострий, кутовий логотип може створити інший зовнішній вигляд та повідомлення для вашого бренду, ніж щось більш м’яке та органічне, тому важливо вибирати форми, які відповідають повідомленням вашого бренду.
 • Голос. Те, що ви говорите як веганський бренд, є важливим, але те, як ви це говорите – ще важливіше. Виділення часу, щоб визначити “голос” вашого бренду, буде надзвичайно корисним, коли справа стосується залучення вашого бренду до більшої кількості орієнтованих на споживачів платформ, таких як соціальні мережі.
Розробка ключових елементів веганського бренду

Після того, як ви визначили основи ідентичності вашого бізнесу, саме час використати їх, щоб почати розробку ключових елементів веганського бренду.

Для запуску бренду вам знадобиться кілька його елементів, зокрема:

 • Логотип. Логотип є обличчям вашого бізнесу і це єдиний найважливіший елемент, який ви будете розробляти під час веганського брендингу. Незалежно від того, де ваші клієнти перетинаються з вашим брендом (як-от ваш вебсайт, упаковування або на різних заходах), вони зіткнуться віч-на-віч із вашим логотипом. Таким чином, це елемент, який ваші клієнти будуть найбільш тісно асоціюватися з вашим брендом, тому дуже важливо зробити його правильно. [10]
 • Упаковування. Добре сконструйована упаковка фірмових брендів необхідна для будь-якого бізнесу, який продає фізичний продукт, але це особливо важливо для постійно зростаючої веганської індустрії. Оскільки ви маєте справу з великою конкуренцією, важливо розробити упаковування, яке прорветься через гори конкурентів і захопить увагу ваших ідеальних клієнтів.
 • Цифрова присутність. Покупки в Інтернеті популярні більше ніж будь-коли, і це стосується веганських продуктів також. Тому важливо переконатися, що ваша цифрова присутність, що включає ваш вебдизайн, шаблони електронної пошти та будь-які платформи соціальних медіа, є точним відображенням вашого веганського брендингу.

Усі ці елементи відіграють ключову роль у процесі брендингу. Перш ніж вивести свій веганський бренд на ринок, ви маєте переконатися, що вони добре розроблені.

Об’єднайте все це разом у брендбук

Проходження процесу брендингу допомагає визначити ключові елементи вашого веганського бренду. Але рухаючись вперед, варто переконатися, що будь-які нові продукти, упаковка, копія чи будь-що інше, пов’язане з вашим брендом, буде узгоджено з цим брендингом, і саме тут потрібен посібник зі стилю бренду (брендбук).

Брендбук – це централізований документ, в якому міститься вся необхідна інформація про ваш брендинг. Ви можете детально розписати вам брендбук (а фактично, чим детальніше, тим краще!), Але, як мінімум, варто включити:

 • Походження бренду;
 • Корпоративна місія;
 • Корпоративні цінності;
 • Логотип та затверджене використання;
 • Колірна палітра бренду;
 • Шрифти та типографіки бренду;
 • Голос бренду;
 • Дизайн пакування;
 • Затверджені зображення, фотографії та графіки.

Наявність посібника зі стилю бренду – обов’язкова;збирати всю цю ключову інформацію в одному місці не тільки зручно, але і допомагає підтримувати послідовність під час розширення веганського бренду. Брендбук допомагає тримати всіх людей у ваші команді на одній хвилі. Це гарантує, що все, що вони створюють для вашого бренду (новий дизайн упаковки чи публікація в соціальних мережах), відповідає вашому баченню “повної картини” та загальній стратегії веганського брендингу.

Що потрібно пам’ятати при брендуванні свого веганського бізнесу

Хочете ще більше інформації про те, як брендувати свій веганський бізнес? Ось кілька додаткових моментів, які слід пам’ятати протягом усього процесу брендингу:

 • Знайте заперечення ваших клієнтів та ініціативно їх долайте. Якщо ваш цільовий споживач — новачок у веганському стилі життя (або зовсім не веган і просто зацікавлений у включенні в раціон більше продуктів рослинного походження), швидше за все, він оперує кількома глибоко вкоріненими уявленнями про веганську їжу. Одне з найпоширеніших упереджень – веганська їжа не настільки смачна, як їжа, що включає м’ясо, молочку, яйця та інші продукти тваринного походження. Якщо ви знаєте це про своїх клієнтів, добре було б вжити активних заходів у брендингу для боротьби з цими переконаннями. Можна зробити це, зосередившись на смаку або створивши брендові матеріали, які окреслюють, чому ваші продукти є кращими (і смачнішими!) альтернативами продуктам тваринного походження.
 • Зрозумійте різні причини, що стоять перед вибором ваших клієнтів на користь веганства. Люди обирають веганський спосіб життя з різних причин. Деякі стають веганами з етичних причин, деякі обирають дієту на основі рослин, щоб бути здоровішими, а інші переходять на веганство, щоб впоратись з харчовою алергією чи непереносністю. Розуміння мотивації вашого ідеального клієнта до веганства може допомогти вам адаптувати свій брендинг, щоб відповідати його конкретним потребам, що може зробити ваш загальний брендинг більш ефективним.
 • Не бійтеся виходити за рамки. Тільки те, що ви веганський бренд, ще не означає, що вам потрібно дотримуватися стереотипного підходу до брендингу. Не бійтеся бути іншим і виходити за рамки!
Наважтеся нарешті брендувати свій веганський бізнес

Веганська індустрія зростає шаленими темпами. Тепер, коли ви розумієте, як брендувати свій веганський бізнес, у вас є все необхідне, щоб вийти з тіні й зробити свій слід у цій новій галузі. То чого ви чекаєте? Наважтеся нарешті й створіть свій бренд!

Веганський бізнес в Україні

В Україні веганський бізнес, на жаль, чи можливо на щастя, ще не настільки розвинений, як в Європі чи США. Проте, перші веганські кафе, ресторани, торгові марки, виробники альтернативних продуктів почали з’являтись близько 5 років тому та впевнено захоплювати ринок альтернативних продуктів.

За останні два роки в Україні з’явились виробники рослинного молока, соєвих і сейтанових продуктів. Не лише крафтові виробники, а й великі холдинги почали виготовляти навіть веганське морозиво! Попит на товари рослинного походження надзвичайно великий і окрім локальних брендів, на полицях супермаркетів та онлайн крамницях надзвичайно великий вибір імпортних продуктів. Деякі компанії вдало справляються з брендингом та комунікацією з клієнтами, справно доносять всій меседж до клієнта, але далеко не всі гравці ринку веганських продуктів надають цьому значення. 

Надихнутись, пошукати ідеї для свого веганського бізнесу, переглянути рейтинги рослинної продукції в Україні, долучитись до цікавих ініціатив можна на сайті кампанії “Здорово Їмо”.

Переклад з англійської та адаптація: Наталія Олекшій, Андріана Федевич та Олена Баран, представниці кампанії “Здорово Їмо”

Джерело: https://99designs.com/blog/logo-branding/vegan-branding/

Отставить отзыв