Смерть динозаврів та народження вина

Смерть динозаврів та народження вина

За словами дослідників, астероїд, який впав на Землю і вбив динозаврів, став причиною народження вина.

Астероїд Чиксулуб врізався в Землю приблизно 66 мільйонів років тому, і зараз широко поширена думка, що спустошення та кліматичні зміни, спричинені цим ударом, були основною причиною крейдяно-палеогенового вимирання.

Внаслідок цього руйнування зникли всі динозаври, які не пов’язані з птахами, і приблизно 75% рослин і інших тварин. І зараз дослідники виявили, що виноград потрапив до скам’янілостей одночасно зі зіткненням.

Скам’янілості

Команда з Музею природної історії Філда в Чикаго виявила, що в неотропічних регіонах Колумбії, Панами та Перу були скам’янілі кісточки винограду 60-19 мільйонів років тому.

Дослідники описали «надзвичайно різноманітні» рослинні угруповання неотропіків і те, що, на їхню думку, є «найдавнішими доказами» Vitaceae – родини квіткових, з яких походить виноградна лоза у Західній півкулі.

Відповідно до дослідження, опублікованого в журналі Nature Plants, показується, як виноград еволюціонував з часом і раніше невідомі події його розповсюдження.

В дослідженні говориться: «Наші результати вказують на те, що регіональне вимирання та розповсюдження суттєво вплинули на еволюційну історію vitaceae у неотропіках».

«Вони також припускають, що, незважаючи на те, що неотропіки були динамічними центрами диверсифікації протягом кайнозою, існуюче неотропічне ботанічне різноманіття також було сформовано масштабним вимиранням протягом останніх 66 мільйонів років».

По суті, виноград міг процвітати, тому що динозаврів більше не було, щоб тиснути на рослини, топтати дерева та знищувати рослинність лісу.

Процвітаючий виноград

Без присутності динозаврів ліси ставали більш «тісними», а рослинне життя могло процвітати, а це означає, що виноградні рослини, включно з виноградом, могли проростати крізь дерева й виживати.

Крім того, нова дика природа, включаючи різноманітну популяцію птахів і ссавців, могла сприяти поширенню виноградних кісточок.

Автор дослідження, доктор Фабіані Еррера з Інтегративного науково-дослідного центру Негауні в Музеї Філда, сказав, що вимирання мало «великий вплив на рослини», а також на динозаврів.

Доктор Еррера сказав, що ліс «перезавантажився» таким чином, що «змінив склад рослин».

«Приблизно в цей час у літописі скам’янілостей ми починаємо бачити більше рослин, які використовують ліани, щоб підніматися на дерева, як виноград», — сказав він.

Тому наступного разу, коли ви піднімаєте келих з вином, підніміть його до небес й пригадайте про астероїд шириною в шість миль 🙂

Отставить отзыв