Полу Маккартні - 78! Сорок років без м'яса і The Beatles

Полу Маккартні - 78! Сорок років без м'яса і The Beatles

18 червня відзначає свій день народження сер Пол Маккартні, один із засновників легендарної групи The Beatles. Розповідаємо, навіщо він став вегетаріанцем, хоча в дитинстві вбивав жаб.

Джеймс Пол Маккартні народився 18 липня 1942 року у Ліверпулі в родині медсестри і музиканта-різноробочого. Він був першою дитиною в родині, а через два роки на світ з’явився його молодший брат Пітер Майкл.

Жили вони досить скромно, переїжджаючи з району в район, але після смерті матері від раку грудей в 1956 році залишилися втрьох. Так як головним годувальником завжди була мати, яка працювала акушеркою за викликом, сім’я стала ще біднішими. Батько, колишній трубач і піаніст, досить економно господарював і готував скромну їжу, залучаючи синів — Пол і Майкл розводили вогонь і накривали на стіл. Кажуть, що ці спогади про бідне дитинство збереглися в пам’яті майбутнього великого музиканта назавжди — він продовжує економити навіть будучи мільярдером.

У дитинстві Маккартні не відрізнявся дбайливим ставленням до природи — у віці восьми-дев’яти років він ловив і вбивав жаб. Цей процес і вид крові, за його визнанням, повинні були допомогти йому справитися зі страхами, але вийшло навпаки. Ставши одним з найуспішніших музикантів і композиторів XX століття, він пошкодував всіх тварин світу і перестав їсти м’ясо і рибу.

Стати вегетаріанцем успішного музиканта спонукала його перша дружина Лінда в середині 1970-х. Одного разу вони обідали на фермі в Шотландії і їм подали смаженого ягняти, а поруч паслися милі вівці … Після цього відбивні і біфштекси стали поступово зникати з їх раціону, потім вони відмовилися і від риби, замість них з’явилося більше бобових, овочів, сиру.

«Якби бойні мали скляні стіни, ми всі були б вегетаріанцями», — говорив Пол.

Трохи пізніше Лінда навіть написала пару кулінарних книг з вегетаріанськими рецептами — «Готувати вдома» і «Кухня Лінди», а також запустила лінійку продуктів «Заморожені вечері від Лінди».

Цікаво, що разом з батьками вегетаріанкою стала і дочка Лінди від першого шлюбу Хізер, а троє їхніх спільних дітей були вегетаріанцями з самого народження. Середня дочка Стелла Маккартні, що стала відомим дизайнером і еко-активістом, ніколи не використовувала в своїх колекціях хутро і шкіру тварин.

У 1988 році за підтримки сім’ї Маккартні була створена благодійна організація, що займається проблемами екології. Також вони випускали свій екологічний журнал, за допомогою якого звертали увагу суспільства на шкоду промислового виробництва м’яса, закликали поліпшити навколишнє середовище і зменшити негативні наслідки зміни клімату.

Вони писали: «Тропічні ліси вирубують заради пасовищ, але чи не краще кошти, що витрачаються на вирощування м’ясної худоби, направити на інші мирні цілі, а самим перейти на вегетаріанське харчування?».

Після смерті Лінди Маккартні від раку грудей в 1998 році, Пол продовжив їх спільну справу зі своїми дочками Мері і Стелою. Однією з найвідоміших їх акцій стала кампанія Meat-Free Monday в 2009 році: вони закликали не їсти м’ясо хоча б один день на тиждень — по понеділках.

Сьогодні сер Пол зізнається, що відчуває себе прекрасно в свої «майже 80» саме завдяки харчуванню. У його раціоні салати, овочі, яйця зі своєю власною ферми, де курки живуть вільно, а ще він любить пекти хліб! «Вегетаріанство — це новий рок-н-рол!» — стверджує музикант.

Отставить отзыв