Наскільки "заощадливі" британці, коли справа доходить до чайових?

Наскільки "заощадливі" британці, коли справа доходить до чайових?

Переважна більшість британців не платить 20% чайових у ресторані, але молоді відвідувачі значно щедріші, ніж літні, згідно з нещодавнім дослідженням.

Минулого року лондонський ресторатор Keith McNally, який володіє ресторанами по обидва боки Атлантики, нарікав, що британці були ну дуже «ощадливими» коли мова йшла про чайові, «особливо якщо вони належали до середнього чи вищого класу».

Недавнє дослідження постачальника карткових платежів Dojo показує, що порівняно з американцями британці не схильні «викидати гроші», коли дають чайові.

Молоді британці в середньому дають чайові майже в 4 рази старшим поколінням

З 2000 опитаних майже чверть (24%) сказали, що вони взагалі не хотіли б давати чайові, а 42% висловилися за відмову від плати за обслуговування у 10-12,5%, яку стягують багато ресторанів.

Лише 3% висловилися за систему в «американському стилі», де 20-25% чайових від вартості рахунку платитимуть наприкінці обіду.

Однак, хоча Макнеллі припустив, що основним розривом у тому, скільки клієнти сплачують «подяку за обслуговування», є соціальний клас, дані показують, що справжньою межею є вік.

Опитування Dojo показує, що для вікової категорії від 18 до 24 років середня сума чайових за рахунок у 100 фунтів стерлінгів становила 18,24 фунта стерлінгів. Незважаючи на цю цифру, опитування показало, що лише 8% респондентів покоління Z підтримують американську систему.

Навпаки, гості віком від 25 до 34 років, можливо через те, що більшість із них живуть самостійно і, отже, мають менший наявний дохід, надають чайові майже вдвічі менше, ніж у віковій групі нижче, сплачуючи лише 9,26 фунтів стерлінгів на додаток до рахунку у 100 фунтів.

35-44-річні платили б навіть ще менше чайові — в середньому 6,52 фунта стерлінгів, тоді як демографічна група, у якої «найнапруженіші» гаманці, це когорта 55-64 років, яка давала б середні чайові лише 5% (5,01 фунта). Демографічна група 65+ так само проти великих чайових, сплачуючи в середньому £5,11 додатково.

Незрозуміло, чому така вікова тенденція. Одним із можливих факторів є те, що молоді люди частіше працювали в сфері гостинності, ніж літні люди, і тому вони більше цінують виклики, пов’язані з роботою, і тому, як можна припустити, готові платити більше за такі послуги.

Слід зазначити, що дані Dojo суперечать звітам про те, що представники покоління Z у США насправді менш схильні давати щедрі чайові.

Чоловіки сказали, що в середньому дають майже вдвічі більше чайових, ніж жінки

За результатами опитування чоловіки сказали, що частіше дають чайові, ніж жінки. У середньому жінки, ймовірно, дадуть чайові 5,79 фунтів стерлінгів за рахунок у 100 фунтів стерлінгів, а чоловіки – 9,11 фунтів стерлінгів. Цей висновок узгоджується з тим фактом, що більше жінок (26%), ніж чоловіків (22%) воліли б взагалі не давати чайові.

Чоловіки витрачають більше на обіди, ніж жінки

Згідно з даними, більше чоловіків (32%), ніж жінок (16%), витратили більше в барах і ресторанах за останні 12 місяців, ніж раніше. Виходячи з додаткових висновків, ця невідповідність, ймовірно, пов’язана з різницею в пріоритетах. Серед опитаних чоловіків 37% зазначили, що «незабутній досвід» важливіший за економію грошей, тоді як 46% жінок припустили, що економія грошей і «незабутній досвід» однаково важливі. Це є потенційним поясненням того, що вдвічі більше чоловіків визнають, що витрачають більше на обід поза домом, незважаючи на вартість життя.

Звичайно, причиною того, чому чайові такі важливі в США, є відносно низька заробітна плата, яку отримують працівники ресторанного бізнесу.

Це доволі різкий контраст з Європою. Наприклад, в Італії чайові не дуже поширені, але до рахунку часто додають невелику комісію («coperto») в розмірі кількох євро. Цей «культурний розрив» може привести до непорозумінь, особливо між американськими та європейськими клієнтами.

Однак, враховуючи тенденції поколінь, можливо, Велика Британія зрештою прийме «американізовану систему», тоді як США оберуть більш європейський підхід, хоча може пройти деякий час, перш ніж це станеться.

Але як і будь-яка система, система «американського типу» також не позбавлена «​​підводних каменів». У 2022 році одна закусочна в Пенсільванії подала до суду на клієнта, який дав 3000 доларів США чайових, а потім через кілька місяців попросив повернути гроші.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв