День вегетаріанства. Що це таке і чи варто всім ставати вегетаріанцями?

День вегетаріанства. Що це таке і чи варто всім ставати вегетаріанцями?

1 жовтня у світі відзначають день вегетаріанства. Цей термін вже всім давно знайомий, але все ще чимало людей плутають вегетаріанство та веганство. Тож, ми, представниці кампанії UA Plant-Based вирішили розповісти де взагалі проходить межа та з чого починати, якщо надумаєте встати на рослинний шлях.

Вегетаріанство — це відмова від вживання м’яса, птиці, риби та морських тварин. Проте це не повна відмова від інших продуктів тваринного походження. Вегетаріанці вживають молоко, яйця та мед. Багато хто все ж відмовляється і від будь-яких інших товарів, що експлуатують тварин, як то, наприклад шкіряний одяг, хутро, косметика, що складається з тваринних інгредієнтів. І хоча це не є основною характеристикою вегетаріанства, але багато людей намагаються уникати речей, що містять продукти тваринного походження (ПТП).

Веганство — це вже більше про стиль життя, аніж про рослинну дієту. Це повна відмова від будь-яких товарів, виробляються шляхом експлуатації тварин. Вегани не вживають у їжу нічого, що походить від тварин, у тому числі молоко, ікру та мед. 

Також хочемо звернути увагу, що веганство та вегетаріанство — це здебільшого не вибір заради власного здоров’я, а вибір заради добробуту тварин. Тобто люди, що дотримуються такого стилю життя все ще їдять рослинний фастфуд та вживають алкоголь — це не суперечить ідеї зменшення страждань тварин. 

Окрім веганства та вегетаріанства є ще інші різновиди дієт з виключенням тих чи інших продуктів тваринного походження, адже не всі й одразу готові ставати веганами чи бодай вегетаріанцями, навіть якщо не мати на меті кривдити тварин. Тут найкращим виходом є флексітаріанство — це гнучка версія вегетаріанства, яка все ще включає у своє меню м’ясо та рибу, але в невеликій кількості. Читайте про флексітаріанство детальніше у статті, що присвячена саме цій темі. 

І хоча багатьом здається, що тільки веганство здатне врятувати тварин від страждань, то виявляється, що флексетаріанці теж рятують світ! Чули про понеділки без м’яса? Ця кампанія спрямована на відмову від м’яса кожного понеділка. Здається, що відмова від м’яса ніяк не вплине на поліпшення життя тварин, але навіть такий маленький крок у перспективі показує гарні результати

У день вегетаріанства радимо подивитися у бік рослинного способу життя. І це не обов’язково має бути важко, адже можна зареєструватись на безплатний 10-денний челендж від кампанії UA Plant-Based. Там можна дізнатись все про збалансовану рослинну їжу, необхідну кількість поживних речовин,  прості рецепти рослинних страв та стиль життя. 

Авторка статті: Ольга Шевчук, активістка кампанії UA Plant-Based

Отставить отзыв