Апельсинове вино: хіпстерський тренд чи глобальне явище?

Апельсинове вино: хіпстерський тренд чи глобальне явище?

Апельсинове вино може стати спокусою для нового покоління любителів вина. Ось чому Global Wine Masters представляє свій перший конкурс, присвячений помаранчевим винам, який відбудеться літом цього року.

Споживання алкоголю зменшується, особливо серед молоді, і вино не є винятком. Але ті, хто п’є покоління Z, здається, готові досліджувати та відкривати нові напої, а не зупинятися тільки на своєму улюбленому продукті, відкриваючи двері до незвичайних вин, таких як апельсинові вина. Чи зможе ця категорія бути тією, що допоможе врятувати галузь?

Апельсинове вино не є чимось новим – це справжня історія успіху, яка почалася приблизно 5000 років тому. Від бродіння квеврі в амфорі в Джорджії тисячі років тому, ще до того, як воно стало незамінним на полицях будь-якого винного бару Східного Лондона. Апельсинове вино, здається, понову винайшло себе, й його популярність продовжує зростати – до того ж, що воно вже не просто хіпстерський тренд.

Існує багато легенд та історій, які оточують цю категорію вин і можуть викликати цікавість ентузіастів напою.

Наприклад, помаранчеве вино не має нічого спільного з фруктами: колір походить від давньої техніки виноробства «мацерації», яка полягає в тому, що білий виноград витримують (вимочують) зі шкіркою протягом тривалого часу (звідси термін «контакт зі шкірою», який часто використовують для опису вина), перш ніж віджимати їх – те, що зазвичай зарезервовано для виробництва червоного вина.

Контакт з шкіркою надає отриманому вину характерні аромати, такі як потерте яблуко або сушений абрикос, і більш щільну текстуру, ніж традиційні білі, з деякою дубильною структурою, зберігаючи високу кислотність.

Грузія є не єдиним виробником апельсинового вина. У 1990-х роках північно-східна Італія з історичними виробниками, такими як Gravner або Radikon, також завоювала репутацію виробника апельсинових вин, і тепер можна з упевненістю сказати, що бурштинове вино завоювало світ і виробляється в безлічі країн і стилів.

Ця унікальна, але різноманітна категорія вин заслуговує окремого конкурсу, тому Global Wine Masters розпочинає підготовку до першого конкурсу Global Orange Wine Masters цього літа.

Як завжди, для кожного з напоїв буде проведено сліпу дегустацію експертної комісії, що складається з майстрів вина, майстрів-сомельє та інших експертів галузі. Заявки для участі у консурсі вже відкриті та приймаються ще протягом п’яти тижнів для будь-якого апельсинового чи бурштинового вина з будь-якої точки світу. Результати будуть опубліковані в липневому номері бізнес-журналу напоїв та в Інтернеті.

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв