Рослинні понеділки: починати тиждень з користю

Рослинні понеділки: починати тиждень з користю

Рослинні понеділки — це пропозиція для рестораторів і шеф-кухарів, яка задовольняє сучасний інтерес споживачів до рослинних страв та частина глобального руху, який приносить позитивні зміни не тільки в харчування, а й у життя людей.

В основі кампанії лежить започаткований у 2003 році рух «Понеділок без м’яса», який наразі реалізують у тисячах ресторанів, кафе і їдальнях більш ніж у 40 країнах світу. 

Чому рослинний

Зростає кількість досліджень, результати яких свідчать, що перехід на більш раціональне харчування може допомогти зменшити глобальний тягар хронічних профілактичних захворювань, зберегти дорогоцінні ресурси суші та води та уповільнити прискорення зміни клімату, що загрожує майбутньому нашої планети. «Рослинні понеділки» можуть допомогти людям змінити цю ситуацію, оскільки проєкт спонукає людей зробити невеликий крок у день, коли люди хочуть харчуватися здоровіше, і це можна практикувати з іншими, що забезпечує соціальну підтримку змін.

Чому понеділки? 

Згідно з результатами дослідження Джонса Хопкінса, періодичність та унікальне культурне сприйняття першого дня тижня позитивно впливає на увесь спектр здорової поведінки.  Люди сприймають понеділок, як день нових починань. Тож починають дієти та фізичні вправи, кидають палити та ходять до лікаря частіше, ніж у будь-який інший день. Люди більше піклуються про своє здоров’я протягом тижня, якщо починають це робити на початку тижня. 

Опитування 2019 року, проведене групою Data Decisions для кампаній «Monday», відстежувало обізнаність та поведінку, пов’язану з понеділками та здоровою способом життя. 28% опитуваних розглядають цей день, як можливість для «нового старту» та 10%  як день що допомагає «зібрати свою активність в купу». Водночас 65% респондентів висловили думку, що позитивні почуття в понеділок мотивують їх займатися здоровою діяльністю впродовж тижня, а 72% учасників опитування погодилися з тим, що понеділок — хороший день, щоб повернутись у форму після вихідних.

Переваги Рослинних понеділків для закладів:

  • Демонструють турботу про здоров’я ваших клієнтів;

Введення більшої кількості рослинних опцій у меню спонукає людей робити кращий для їхнього здоров’я вибір. А споживання рослинної їжі в понеділок мотивує їх обирати корисніші страви протягом усього тижня.

  •  Покращують фінансові показники закладу;

Останні звіти демонструють, що ціна на рослинні продукти менш мінлива та більш передбачувана, ніж на продукти тваринного походження. Збільшення кількості рослинних позицій у меню дозволить вам робити надійніші прогнози, а також можливість керувати витратами на харчові продукти.

  • Привертають увагу до нових опцій у меню;

Рослинні понеділки — перевірена рекламна програма, яка мотивує відвідувачів закладів куштувати щось нове. Використовуйте Рослинні понеділки, щоб представляти та просувати сезонне меню, а також нові страви на рослинній основі, обмежені часом пропозиції.

  • Збільшують потік клієнтів та приваблюють нових

Рослинні понеділки створюють для споживача вагому причину, щоб прийти до вас на обід у понеділок — зазвичай найменш привабливий для відвідування закладів день.

Ресторани та заклади харчування використовують «Понеділок без м’яса» для кращого зв’язку з власними клієнтами. Кампанія дозволяє закладам урізноманітнити меню і допомагає людям куштувати більше рослинних страв.

«Рослинні понеділки»  — чудова нагода для впровадження новинок в  бізнес та можливість реалізації  концепції соціально відповідального бізнесу  — цим простим жестом можна довести, що керівництво закладу піклується про здоров’я гостей, поважає їх вибір їжі, а також дбає про навколишнє середовище та відкриті до нового.

Детальніше про  «Рослинні понеділки» в Україні на “Здорово Їмо”.

Олександр Грушак, представник кампанії “Здорово Їмо”

Отставить отзыв