Пальмова олія знищує тропічні ліси: чи може деревна тирса бути рішенням?

Пальмова олія знищує тропічні ліси: чи може деревна тирса бути рішенням?

Стартап знайшов спосіб перетворювати побічні продукти сільського господарства та деревообробної промисловості, такі як тирса, на олію. Зараз ця ініціатива отримала 1,2 мільйона доларів США фінансування, щоб вивести продукт на ринок до 2026 року.

Щоб боротися з руйнуванням навколишнього середовища, біотехнологічний стартап розробив процес, здатний перетворювати побічні продукти сільського господарства та деревообробної промисловості, такі як тирса, на альтернативні жири. Зараз естонська компанія ÄIO залучила 1 мільйон євро (1,2 мільйона доларів) для підтримки своєї місії з трансформації харчової системи.

Вироблення олії має руйнівний вплив на навколишнє середовище: від вирубки лісів і знищення середовища існування диких тварин до викидів шкідливих парникових газів. Як найпоширеніша рослинна олія у світі, пальмова олія є одним із найбільших шкідників.

Лише у 2018 році було вироблено приблизно 77 мільйонів тонн пальмової олії, яку використовують у виробництві харчових продуктів, косметичних засобів і біопалива. Очікується, що до 2024 року ця цифра зросте до 107,6 мільйона тонн, що посилить навантаження на тропічні ліси, величезні ділянки яких уже зрівняно з землею в Південній Америці та Азії для заводів по виробництву пальмової олії.

Великий попит на пальмову олію руйнує домівки тварин, які знаходяться під загрозою зникнення, зокрема орангутангів, суматранських носорогів і карликових слонів, підштовхуючи їх ще ближче до вимирання.

Спираючись на результати багаторічних біотехнологічних досліджень, засновники ÄIO Петрі-Яан Лахтвее та Немаліла Бонтурі шукали рішення, як замінити руйнівні для навколишнього середовища олії стійкими та перспективними альтернативами.

Використовуючи мікроб «червоний жучок», створений і запатентований компанією Bonturi, побічні відходи сільськогосподарської діяльності перетворюють на багаті поживними речовинами корисні жири за допомогою процесу бродіння, подібного до того, як варять пиво.

Їстівне масло RedOil можна використовувати для заміни олії в широкому діапазоні харчових продуктів, а також косметики й побутових засобів для чищення, замінивши нафтохімічні продукти та хімікати, отримані з пальмової олії.

«Так само як ми виготовляємо чайний гриб, йогурт, хліб і пиво, ми можемо перетворювати тирсу або іншу малоцінну біомасу на цінні та здорові інгредієнти», — сказала Бонтурі. «Наш “червоний жучок” не може перетворити воду на вино, але він може перетворити тирсу на їжу».

«Ми, як науковці, були раді, що роки досліджень привели до створення  продукту, який може революціонізувати всю харчову промисловість і споживчий досвід», — додав Лахтві.

джерело: ​​ÄIO

Фінансування здійснюється з допомогою Nordic Foodtech VC, EAS та інших партнерів. ÄIO каже, що використовуватиме капітал для збільшення виробничих потужностей, випробування жирів у співпраці з харчовою промисловістю та подання заявок на отримання нових дозволів на харчові продукти, необхідні для доставлення своєї продукції в Європу, з планами запуску в промислових масштабах до 2026 року.

«Перетворення маловартісних побічних відходів у щось цінне є дуже перспективним і має великий бізнес-потенціал для масштабування», — сказала у заяві Міка Куккурайнен, партнерка і засновниця Nordic Foodtech VC. «Ми тільки робимо перші кроки за межами університету, а вже приєдналися до ÄIO, і дуже раді цьому. Ми сподіваємось допомогти команді досягти майбутніх успіхів».

Переклад і адаптація: Артем Караянов, представник кампанії UA Plant-Based

Оригінал:https://www.speciesunite.com/news-stories/palm-oil-is-destroying-the-rainforests-could-sawdust-be-the-solution

Отставить отзыв