10 найкращих книг як для бувалих веганів, так і веганів-початківців

10 найкращих книг як для бувалих веганів, так і веганів-початківців

Увага книголюби! Розповімо про 10 найбільш надихаючих і корисних книг про веганство. Цей список містить як компактні інструкції, що допоможуть вести здоровий спосіб життя, так і інструкції для ефективного спілкування та різноманітні філософські тексти про різні аспекти прав тварин. Вони розширять ваші знання незалежно від того, новачок ви у рослинному способі харчування чи бувалий веган.

Головна мета багатьох веганів та вегетаріанців – це надання можливості іншим жити без жорстокості. Є багато причин, щоб зробити крок до рослинного харчування, незалежно від того, чи зосереджуються вегани на моралі, захисті навколишнього середовища чи здоров’ї. Книги, що дають відповідь на найважливіші питання, пов’язані з веганством та вегетаріанством — хороша відправна точка. Автори, які наведені нижче, якраз займаються такими темами як здоров’я, етика, екологічні проблеми та повсякденне веганське життя. 

  1. Рослинне Царство – багатий світ веганських рецептів 

Браянт Террі 

Активіст і письменник Браянт Террі, що відстоює продовольчу справедливість, розповість вам як приготувати смачні страви з популярних овочів, злаків та бобових. Акцент на афро-азіатських веганських творіннях. 

Рецепти Террі наповнені свіжими інгредієнтами і яскравими спеціями. Книга впорядкована по інгредієнтах, що полегшує завдання створити прості страви з ваших найулюбленіших продуктів!

Прекрасні зображення та класичний підхід у дизайні, а також величезний вибір рослинних продуктів перетворюють цю книгу на незамінну річ для сучасних шеф-кухарів. 

  1. Більше рослин, менше відходів 

Макс Ла Манна 

Пандемія COVID-19 спонукала нас поміркувати над нашими споживчими моделями. Журнал Gourmand Magazine назвав книгу «Більше рослин, менше відходів» шеф-кухаря Макса Ла Манна найбільш екологічною кулінарною книгою 2020 року. У своїй книзі Ла Манна поєднує веганське харчування із безвідходним приготуванням їжі.        

Завдяки рецептам Ла Манна ви зекономите гроші та їжу, і на додачу добре харчуватиметесь. Макс також презентує практичні інструменти для трансформації вашого щоденного життя 21-денний челендж zerowaste, як-от у «Plant-Based Challenge». 

  1. Живіть яскраво: 80 рослинних рецептів, які активують вашу силу та посилять ваш потенціал

Хайле Томас 

19-річна активістка і тренерка з інтегративного харчування Хайле Томас — прихильниця усвідомленого способу життя. Також вона популяризує психологічну стійкість, позитивний настрій, здоровий спосіб харчування для молодих людей зі всього світу. Її книга – це надихаючий і запальний посібник, де досліджується веганський світ покоління Z, що користується цілісним підходом, фокусуючись не лише на фізичному харчуванні, але і розумовій та емоційній стійкості та впливові суспільства. Томас поєднує власні смачні та корисні рецепти з ідеями та порадами з власного життя, які, як вона сподівається, допомагають іншим.

  1. Як не померти передчасно. Їжа, яка відвертає та лікує хвороби

Майкл Грегер, доктор медицини

Найсмертельнішим хворобам у західному суспільстві, включно із серцевими захворюваннями, раком та діабетом, можливо запобігти, а в деяких випадках, навіть їх вилікувати, змінивши свій раціон. Такий висновок зробив Майкл Грегер, доктор медицини, прочитавши незліченну кількість книг з медичної літератури. У книзі «Як не померти передчасно» детально описуються його висновки й надаються інструменти, за допомогою яких читач може підібрати для себе найкращий тип дієти. Щоб продемонструвати взаємозв’язок між дієтою та здоров’ям, Грегер відштовхується від фактів та оперує актуальною інформацією доступною мовою. Якщо ви хочете піклуватися про власне здоров’я й уникнути пасток всеїдної дієти, прочитайте цю книгу.

  1. Бюджетне рослинне харчування

Тоні Акомото

Один з найпоширеніших міфів про рослинну дієту — вона буцімто дорожча, аніж дієта, що містить м’ясо та молочні продукти. 

Однак, правда в тім, що рослинна їжа може бути надзвичайно доступна, і Тоні Акомото це доводить! За допомогою 100 бюджетних рецептів Акомото закликає своїх читачів створювати власні замінники тваринних продуктів з інгредієнтів, що у них є, заощаджуючи гроші та зменшуючи кількість харчових відходів. Якщо коротко, «Бюджетне рослинне харчування» – книга про все необхідне, щоб зробити рослинне харчування легкодоступним та недорогим. 

  1. Проте я ніколи не зможу стати веганом! 

Кірсті Тернер

Геть відмовки! Авторка власного блогу Крісті Тернер використовує гумористичний підхід до популяризації веганства: протиставляє прості веганські рецепти небажанню людей споживати рослинну їжу. Прості у приготуванні страви, ілюстрована яскравими фотографіями, підходять всім незалежно від того, початківець ви чи бувалий веган.

  1. Колись ми їли тварин  

 Роанн Фон Вурст

Як майбутні покоління згадуватимуть про нас? Адже ми живемо у світі, де відбувається надмірна експлуатація тварин заради отримання їжі, одягу тощо. У книзі «Колись ми їли тварин» відомий антрополог Роанн Фон Вурст пропонує своєму читачу дослідити це питання, змінюючи парадигму з теперішнього часу на майбутнє, при цьому аналізуючи весь попередній досвід людства. Ця потужна, провокуюча на філософські роздуми книга, зображує світ, в якому споживання тварин як їжі більше не вважається нормою. Тож вона остаточно змінить уявлення людей про споживання м’яса.

  1. Поїдання тварин 

Джонатан Сафран Фоер

В цій науково-популярній книзі відомий автор Джонатан Сафран Фоер досліджує питання важливості їжі для людей. Чому ми їмо тварин, коли є багато рослинних альтернатив? Чи стали б ми їсти тварин, якби попередньо знали, як вони страждають? Ці та інші запитання поставали перед Фоером після того, як він став батьком й відчув наростаюче зацікавлення до глибинної суті життя.

Врешті, він зважився на власне розслідування. Уночі він пробирався на сільськогосподарські ферми, щоб задокументувати жахливі умови перебування тварин.Також автор розмовляв з численними зоозахисниками та нутріціологами про взаємозв’язок харчових звичок та етичного ставлення до тварин. 

  1. Чому ми любимо собак, їмо свиней і носимо шкури корів

Мелані Джой 

Чому ми зазвичай їмо одних тварин, а не інших? Соціальна психологиня Мелані Джой послуговується психологічним підходом до споживання м’яса, досліджуючи систему переконань щодо м’ясоїдства під назвою «карнізм». У цій складній та повчальній книзі читач дізнається про те, як наша поведінка зумовлена домінуючими системами переконань, адже ми багатьма способами притупляємо і відключаємо себе від нашого природного співчуття до тварин. Ця книга обов’язкова для усіх критично мислячих людей, а також для тих, хто бажає зрозуміти психологію споживання м’яса. 

  1.  Визволення тварин: книга, яка розпочала революцію 

Пітер Сінгер 

У книзі «Визволення тварин» Пітер Сінгер, філософ та спеціаліст з питань етики, використовує теоретичний і водночас практичний підхід до обширної теми спесишизму – видової дискримінації тварин. З-поміж іншого, Сінгер критикує розповсюджену експлуатацію тварин в якості їжі та піддослідних об’єктів. Книга дає всебічне уявлення про історію спесишизму, створюючи класичну базу для новачків, які не мають попередніх знань з цієї теми.

Джерело: https://proveg.com/blog/10-books-to-add-to-your-reading-list/ 

Текст переклав та адаптував: Роман Петрицькиий, представник кампанії UA Plant-Based

Усі представлені фото та відео матеріали отримані з відкритих публічних джерел, належать їх Власникам і публікуються виключно для ознайомлення читачів та не мають будь-якого комерційного використання.

Отставить отзыв